(Wie kan ons iets neer over deze schilder vertel len?) Op 15 april schrijft A.B. Schrander (predikant) "uw dienaar en vriendaan de burge meester, "dat de toren van de kerk reeds lang, tnaar vooral gister en eer gister het voorwerp der gesprekken alhier is.Er is een plan, dat f 50, - a f 75,= kost en dan kan de toren "huiten onvoorziene ongelukken" nog een 25 tal jaren staan. De minister van Staat belast met de Generale directie voor de Zaken der Hervormde Erediensten wijst een verzoek van de gemeente om een financiële bijdrage voor de toren af. Dan wordt bij de provincie een lening van 250 gulden gevraagd. En Gedeputeerde Staten geven deze lening tegen 5% interest, jaarlijks af te lossen met 50 gulden, voor herstel van kerk of dorpstoren, die ook als baken wordt gebruikt door zeevarenden. Op 19 mei laat het gemeentebestuur aan de bevolking weten dat de zondagsrust in acht genomen moet worden. Er gaat een waarschuwing uit naar de burgers dat "op zondagen en op zoodanige Godsdienstige Feestdagen alsdoor de Kerkgenootschappen van de Christelijke Godsdienst dezer landen is vastgesteld geen arbeid gedaan mag worden die de godsdienst kunnen storen. Slechts met schriftelijke toestemming van de plaatselijke overheid mag het hoognoodzake- lijke gedaan worden, op straffe van ten hoogste f 25,= boete of drie dagen gevangenis. Aan het eind van het jaar ontvangt de burgemeester een schriftelijke verzoek van de Staatsraad Gouverneur om alle werkzaamheden die nodig zijn aan het schip "Paramaribo" dat zich in het Noord-Hollands kanaal bevindt, toe te staan gedurende de aanstaande feest en kerkdagen. Komt de plaatselijke overheid nu in de problemen? Er wordt Riet- Kroos- en Wegenschouw gehouden op "dinsdag den 13 october aanstaan den", deelt burgemeester Siemers namens Dijkgraaf en Heemraden van Callantsoog mee en alle poldersloten dienen vrij te zijn van "Riet- vlab-, kroos en alle ontuig" en alle gaten in wegen moeten behoorlijk worden aangevuld met "zooden en drooge specie"Werk voor de landeigenaren. Van 1 september tot 20 oktober mogen rammen niet meer loslopen. Er is een speciaal keur waarin bepaald wordt dat rammen in die periode slechts op eigen land of grond gehouden mogen worden, aldus Dijkgraaf en Heemraden. En de gewone helm- en konijnenschouw zal op 14 oktober worden gehouden, laten Dijkgraaf en Heemraden van de Zijpe- en Hazepolder weten aan de burgemeester, met een verzoek of hij, of een ander lid van het gemeentebestuur daartoe aanwezig wil zijn. 71 Een voor ons onbe kende schilder de heer PD. Rezelman schil derde de Hen'. Kerk in Callantsoog waar schijnlijk tussen 1840 en 1880. De weg naar de kerk was toen nog een zandweg.

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 11