Allereerst mijn complimenten voor het nog steeds lezenswaardige blad van de Histo rische Vereniging Callantsoog. Hierbij enkele gezegden die ik indertijd veelvuldig van mijn moeder heb gehoord. Als ze iets niet goed kon waarnemen: Ik heb die gezegdes nooit ergens anders gehoord, dus misschien heeft ze die zelf wel bedacht. Het is maar een kleine bijdrage voor 'de Clock', maar 'alle beetjes helepe...' A.Monen-Zwaan, Callantsoog Wij lazen in het blad van de Historische vereniging Wieringen een oproep onder de kop: "Wie kan ons helpen?" Daarin werd gevraagd om: recepten en eetgewoonten 'van vroeger'. Omdat ook onze leden dat zal interesseren, stellen wij deze vraag eveneens. We denken aan specifieke winterkost, bruiloftsmalen, kermiskost en wat bij geboorten en sterfgevallen gegeten werd. We horen nogal eens de volgende namen noemen: skotwal, broeder, heerkoeken, lammetjespap en sop. Ook interessant is te weten wat daarbij gedronken werd. Maar hoe zijn de recepten? Graag uw reactie! (Bel: 1288) In ons decembernummer zullen we zeker enkele recepten opnemen. 1 Het lidmaatschap van onze Historische Vereniging, 25,00 per jaar. 2 Het fotoboek: 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger', 26,00. 3 Het boek: 'As ik déér nag an denk Callantsoger herinneringen van Piet Vos. 22,50. 4 Het fotoboek: 'Het dorp Callantsoog'. Ruim 135 foto's van het dorp en haar inwoners in de jaren 1988 en 1989. Foto's genomen door Ad Windig, teksten van Corry en Wim Lastdrager. 29,50. Deze kado's zijn te koop bij: de firma Leguit, de V.V.V. en 't Coraaltje. 44 LEZERS SCHRIJVEN Recht is recht, zee Brecht, ging ze eerst vrijen met de baas en toen met de knecht. Hoe zie ik dat nou, blomt die erwt? Alle beetjes hellepe alle vrachies lichte zee de skipper en gooide z 'n vrouw overboord. EETGEWOONTEN 'VAN VROEGER' NAJAARSBIJEENKOMST Het bestuur zal dit jaar geen groot Westfries gezelschap uitnodigen om naar Callantsoog te komen. Wat dan wel? Daarover wordt u nog nader geïnformeerd. KADOTDEE Wilt u uw Duitse gasten erop wijzen dat 'de Clocker ook is in hun taal!

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 4