Hétt ov?eRc>eNjkiw$ Na het ter perse gaan van ons juni nummer ontvingen wij van de directeur van de bibliotheek en het museum te Ayr krantenknip sels uit de Ayr-Advertiser van 30 januari en 6 februari 1890, die u hiernaast aantreft. Ook ontvingen wij een brief van de echtgenote van de achter kleinzoon van John Wright, gedateerd 28 mei 1991. De vertaling volgt hieronder: Op 15 juni 1991 werden ons redactie lid Kees Schaap en zijn vrouw Nel verrast door het bezoek van een achter-achter klein zoon van John Wright, David Archibald Campbell, die samen met zijn verloofde het graf had bezocht om foto's te maken. Hij woont al jaren in Amsterdam, en spreekt goed Nederlands. Hij bracht ons een copy van de Ayr Advertiser, waarin een foto van het graf was opgenomen, alsmede van de geboorte-acte en de trouwacte van John Wright. Van zijn oom Douglas (zie hiervoor de brief) had hij het adres van mij gekregen. Het werd een heel gezellige middag (het leek of wij elkaar al jaren kenden), die eindigde met soep en broodjes. Ook Wim Lastdrager was met zijn dochter bij deze ontmoeting aanwezig. We vernamen tevens dat in Schotland twee journalisten van de "Ayr Advertiser" doende zijn de geschiedenis van de "Loch Moi- dart" op papier te zetten. Het bestuur van de Historische Vereniging is dankbaar, dat zij door de diverse acties de nabestaanden van John Wright heeft kunnen opsporen. Veel dank is de vereniging verschuldigd aan de burgemeester van Ayr. Mr. David Mac Neill en aan de directeur van het museum en de bibliotheek aldaar. C.W.J. Schaap. 35 Oswald Place, Ayr, Scotland, 23-5- '91 Waarde heer Schaap, Ik schrijf u om u te bedanken voor het zenden van een foto van de grafsteen van John Wright, schipbreukeling, die in Callandsoog werd ontdekt. John Wright was in werkelijk heid de overgrootvader van mijn man. Het was een volkomen verrassing toen wij onze plaatselijke krant The Ayr Advertiser" openden en de afbeelding zagen. Mijn man heeft altijd geweten dat zijn overgrootvaders schip schipbreuk had geleden, maar hij wist tot nu toe niet, dat hij ergens begraven was. Ik dank u nogmaals voor de tijd en de moeite burgemeester Mc. Neill te schrijven, die ons op zijn beurt liet weten wat er met John Wright was gebeurd. Misschien zullen wij eens in staat zijn over te steken, om het graf zelf te zien. Dank u nogmaals, Hoogachtend Isabel en Douglas Wright. Onderstaand artikel heeft betrekking op de grafsteen van John Wright en Charles Moxon. Deze steen staat al 101 jaar op het kerkhof van Callantsoog. Zie ook reeds eerder verschenen Clocken.

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 2