Excursie 1-6-1991 Volgend jaar misschien naar Texel? In een niet zo luxe bus reden 57 leden onder leiding van Cor Spijker op een koude zaterdagmorgen naar Graft en de Rijp. Gelukkig begon na de koffie de zon af en toe te schijnen en kon men op de wandeling door 'het beste dorp van Holland' warmpjes genieten van tientallen antieke huizen met hun fraaie gevels. Cor Booij begeleidde het geheel door op vele plaatsen te wijzen op en te vertellen over bijzonderheden die de Rijp nog heeft. Na een uitstekende lunch begon vanaf het Wollandje de vaar tocht door het gebied van de Eilandspolder. Een gebied met sloten, weilanden, rietlanden en moerasbosjes. Een ideaal broedgebied voor vogels. Grutto's, scholeksters en kieviten en zelfs lepelaars lieten zich zien. Ook het 'wilde bloementapijt 'met o.a. de wit bloeiende smeerwortel boeide. Een pluim op de hoed van Staatsbosbeheer en Noordhollands Landschap die dit monument wisten te bewaren. Voorzitter Adriaan Kuiler dankte aan het einde van de rit Cor Spijker voor het voorbereiden en het begeleiden van deze geslaagde excursie. Brief van onze vereniging op 30 juni 1991 aan Burgemeester en Wethouders van Zijpe 57 He£ HijpeA museum Geacht College, Naar aanleiding van een onderhoud met burgemeester Gutker en Wethouder Bos op donderdag 23 mei j.l. is er gesproken over een inventarisatie van beeldbepalende panden in de voormalige gemeente Callantsoog. Bij onze vereniging leeft reeds enige tijd de idee om te komen tot een beschrijving van die panden die om een of andere reden een bepaalde cultuurhistorische waarde bezitten welke tot nog toe niet is gehonoreerd met een status van Rijks, Provinciaal of Gemeentelijk monument. Om toch zorg te dragen voor een zekere bescherming, lijkt het ons nuttig om tot een beschrijving van deze panden en archivering van deze beschrijvingen over te gaan. Tijdens bovengenoemd onderhoud is opgemerkt dat de voormalige gemeente lijpe reeds over een dergelijke inventarisatie beschikt. Om nu tot een zo volledig overzicht in de nieuwe gemeente Zijpe te komen, verzoeken wij u de mogelijkheden te onderzoeken om een aanvullende inventarisatie te doen opstarten van beeldbepalende panden in de voormalige gemeente Callantsoog. Namens het bestuur van de H. V. Callantsoog J. Vos (Vice-voorzitter)

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 17