£>l^emene \>en^Ö€K\ng 28 Verslag van de Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Callantsoog, gehouden op 28 maart 1991 in het dorpshuis 'Kolfweid'. 1 Opening Om 20.05 uur opent de vice-voorzitterJacob Vos voor 73 opgekomen leden de vergadering door een ieder hartelijk welkom te heten. Bericht van verhindering is ontvangen van de heren A.Kuiler, C.Schaap, H.Kruisveld, en de dames A.Smit-de Vries en L.Fekkes. 2 Notulen van de Algemene Ledenvergadering d.d. 5 april 1990 Zonder op- en/of aanmerkingen worden de notulen goedgekeurd en vastgesteld. 3 Vaststelling aangebrachte wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement De wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement worden goedgekeurd. 4 Opheffen commissie 'Wijziging Huishoudelijk Reglement' De commissieleden, de heren van Gosliga, van Dolder en Boon von Ochssée worden bedankt voor de verrichte werkzaamheden, waarna de voorzitter de commissie ontbonden verklaart. 5 Ingekomen stukken en mededelingen. Er zijn geen ingekomen stukken. De secretaris deelt mede dat de bladen die wij van onze zusterverenigingen ontvangen voortaan naar de Dorpsbibliotheek gaan en daar geleend kunnen worden. Door ons lid Cees Vriesman is een maquette 6 x lm) 'ontdekt'. Hij behoorde aan het waterschap Noordhollands Noorder Kwartier. De maquette is een prachtige weergave van het dorp Callantsoog, de omringende duinen en het strand. Hij is gemaakt in 1973 door de heer van Stee, naar opnamen in 1972. Deze opnamen waren het resultaat van dwarsprofielen, die om de 25m waren gemaakt. Noordhollands Noorder Kwartier heeft de maquette aan ons geschonken. Het is de bedoeling dat er in eerste instantie enige kleine restauratiewerkzaamheden zullen plaatsvinden alvorens er een vaste bestemming aan te geven. Er is toestemming verkregen om hem voorlopig in het voormalige gemeentehuis op te slaan. Daar zullen ook de restauratiewerkzaamheden worden verricht. 6 Jaarverslag secretaris Het jaarverslag wordt goedgekeurd met dien verstande dat de heer van Holst zich het recht voorbehoud om bij de behandeling van het verslag van de penningmeester terug te komen op punt 5 van het secretariaatsverslag. 7 Jaarverslag penningmeester De heer van Holst wijst op verspreiding van 'de Clock' in de zogenaamde buitengebieden. Thans gaat dat via de post, wat een kostbare zaak is. Hij stelt voor dat er getracht zal worden om voor elke regio iemand te vinden die zich met de bezorging bezig zal gaan houden. De heer Rellage is bereid om Amsterdam voor zijn rekening te nemen. De heren van Dolder (Oostzaan) en Vrugt (St.Maarten) bo den zich eveneens als koeriers aan. 8 Verslag van de kascontrolecommissie Er is een schrijven van de kascontrolecommissie bestaande uit mevr.Fekkes en de heer Filemieg waarin zij verklaren de financiën te hebben gecontroleerd en in orde bevonden te hebben. Door de vergadering wordt aan de penningmeester décharge verleend. 9 Verkiezing kascontrolecommissie Aftredend is mevr.Fekkes. De heer Boeder wordt in haar plaats benoemd. De com missie bestaat nu uit de heren: Rellage, Filemieg en Boeder. 10 Mededelingen over de werkgroepen Onze vereniging telt drie actieve werkgroepen. a Werkgroep boerderiibeschriivinq. Deze is thans bezig om in Koegras en Groote Keeten boerderijen te beschrijven. Gestreefd wordt om te komen tot een tweetal zo volledig mogelijke beschrijvingen per jaar. Helaas is door gebrek aan 'mankracht' rond het dorp Callantsoog daar nog niets gedaan aan het beschrijven van boerderijen. In aanvulling op de boerderijenwerkgroep zou het gewenst zijn om een werkgroep in te stellen, die zich bezig zou kunnen houden met beschrijvingen van zogenaamde beeldbepalende monumenten.

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 8