26 mei. De jaarlijkse excursie. Een volle bus. 's Morgens naar fort Kijkduin en het reddingsmuseum in Den Helder en 's middags een rondrit over Vieringen met bezoek aan het museum Jan Lont. Alle 54 deelnemers zijn tevreden. 9 juni. Reünie van een 50tal Callantsogers en Heldersen die in de 2de wereld oorlog een aantal jaren met elkaar hebben doorgebracht. 'Alles sal reg kom'.Oude films zijn bekeken, oude herinneringen opgehaald en oude muziek beluisterd. 19 juni. De heer en mevrouw Kooij (79 en 78 jaar) vieren hun 60 jarige echtver eniging. Hij was jarenlang 'de politieman' in ons dorp. 20 juni. Opening van de poëzieroute. Langs deze route staan 22 gedichten. 22 juni. Onze vereniging biedt t.g.v. haar vijfjarig bestaan de Callantsogers een ontspanningsavond aan in de N.H.Kerk. De avond wordt verzorgd door het muziek gezelschap 'Goed ende Fijn'. Het gebodene is bijzonder goed. Teleurstellend is het geringe aantal bezoekers. (50). 27 juli. Een felle duinbrand bij de strandopgang Abbestede doet 2000 m2 duin flora in rook opgaan. Het is de zoveelste brand die langs de kust woedt. Men denkt dat de branden het werk van een pyromaan zijn. 1 augustus. Klaas ten Boekei, weduwnaar van Engeltje Weijeerder van Guurtje de Boer, overlijdt op 88jarige leeftijd. Klaas heeft zijn hele leven in Callants- oog gewoond 5 augustus. Een weekje met tropische temperaturen (±30°C) is voorbij. Thans waait er weer een frisse wind overduin met als gevolg dat de temperatuur nu omstreeks 20®C is. Wel is het nog heel droog en de kans op regen is nog steeds gering. 10 augustus. Mevr. Maartje Zwaan-Glas overlijdt op 92jarige leeftijd. Ze was jarenlang boerin op Abbestede en woonde de laatste tijd 'Op Goeree'. 15 augustus. Een bekende oud-CallantsogerJaap Brugman overlijdt op 74 jarige leeftijd. Hij maakte zich vooral verdienstelijk door zijn vele werk voor diverse waterschappen en de Hollandse Maatschappij van Landbouw. 1 september. Diet Slooten-Mooij stopt met haar verhuurbedrijf in het pand Dorps plein 6. Van '63 tot '70 hield ze pension en daarna verhuurde ze 20 jaar kamers. 25 september. Ons voorstel om de samengevoegde gemeenten Callantsoog/Zijpe de naam 'Polderduin' te geven, wordt door de gemeenteraad afgewezen. 16 september. ds.W.H.ten Boom uit Schagerbrug doet zijn intrede in onze N.H.Kerk. Hij is de opvolger van ds.J.G.Bouman uit Julianadorp, die in april afscheid nam. 6 oktober. 'De meester Schuttribuneop het sportterrein wordt in gebruik geno men. De bouw is mogelijk gemaakt door giften en het verkopen van de zitplaatsen. 25 oktober. Een gezellige avond voor onze leden in het Dorpshuis. Een Westfries gezelschap treedt met veel succes op. (237 bezoekers) 1 november. 'Harry's tweewielers' verhuist van Dorpslein 10 naar 6. Harry geeft het rijwielherstellen op. Hij blijft fietsen en strandkarren verhuren. 30 november. Het echtpaar Frits Stam en Corry Schagen zijn klaar met de o.i. ge slaagde restauratie van hun 'torenboerderij' nabij de Noordschinkeldijk 1 december. De oefenlokalen van 'de Muziek' worden verplaatst van de Brederode- straat naar een terrein aan de Duinroosweg. (Dicht bij de tennisbanen) De in de loop van 1990 gefuseerde verenigingen 't Zand en Callantsoog beschikken nu over een grote oefenruimte.

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 17