qiscerjew is ook een eeeqe <;escT7ieÖ€Nis n,Ue 16 11 januari. Drie zomerhuisjes aan de Jewelweg (naast de V.V.V.worden gesloopt om plaats te maken voor zes permanente woninkjes. 20 januari. De aan de Abbestederweg gelegen gemeentewerkplaats waarin tevens opbergruimte voor de reddingsbrigade is, wordt gesloopt. Op die plek komen 18 zomerwoningen. Gemeentewerken en de reddingsbrigade verhuizen naar de Jeweldijk. 25 januari. Een zuidwesterstorm met windkracht 12 raast over Callantsoog. Hij veroorzaakt veel materiële schade, doch gelukkig geen persoonlijk leed. De duinafslag valt mee. Een dag later staat iedereen op dak, pannen leggen! 27 januari. De heer G.Sleutel komt op 87jarige leeftijd te overlijden. Hij was 29 jaar lid van de gemeenteraad van Callantsoog. (1948-1977) De laatste 9 jaar was hij tevens wethouder. 15 februari. Het strand in Callantsoog en Groote Keeten is vervuild door een laag aangespoelde olie. Een grote opruimaktie is het gevolg. 26 februari. Weer woedt er een storm met orkaankracht langs onze kust. Een on gunstige windrichting en springtij, dus veel duinafslag. Er wordt geschat dat er nog maar 25% van de vier jaar geleden aangebrachte hoeveelheid zand ligt. 1 maart. De familie Bremer stopt met haar textielzaak aan het Dorpsplein 4. 22 maart. Besloten wordt om met ingang van 18 april het huisvuil door middel van mini-containers te gaan ophalen. Dus geen plasticzakken meer aan de weg. 23 maart. In Den Helder wordt het 'Hermine Keuninghuis' geopend. 26 maart. José Hopman begint een bloemenzaak in het pand Dorpsplein 29. 27 maart. De firma Leguit heropent haar zaak na een interne verbouwing. 3 april. De Rabobank is verbouwd. Bij de heropening wordt onze vereniging verrast met een cheque van f 1500,00. 4 april. De bloemenwinkel aan het Kerkplein, de Zeeanemoon, verhuist naar Dorpsplein 32. Er zal tevens fruit en rauwkost worden verkocht. 5 april. Algemene Vergadering in het Dorpshuis. Ing.Latjes vertoont een film over de zandsuppletie die in 1986 uitgevoerd is. Aanwezig 80 leden. 9 april. Bij Groote Keeten brandt 4 ha duin af. 21 april. Leerlingen van de dorpsschool uit de jaren 1952-1959 houden een reünie. 27 april. Piet Weij, Klaas Baken en Jan ten Boekei worden geridderd. 28 april. De familie van Scheijen verhuist van de Helmweg in Groote Keeten naar de Brederodestraat in Callantsoog. Het van Scheijenshuis werd in 1909 door Arie's grootvader Jaap gebouwd. Drie generaties van Scheijens hebben er gewoond en gewerkt als caféhouder en winkelier. Nieuwe eigenaar is de firma Hartendorp. 30 april. Koninginnedag. Zomers weer. 's Morgens optocht. Negen praalwagens en vele kinderen met ballonnen. Volle terrasjes en 's middags wedijverende kinderen. 15 mei. Het besluit om het bejaardenpension 't Oghe te sluiten, is genomen. Dankzij o.a. Ab de Vries zullen er 16 woninkjes met een centraal verzorgings centrum voor in de plaats komen.

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 16