VAT ü/ORVT (VEER LACHEN VERGEET VUS VOHVERVAG 25 OKTOBER 1990 niet! Vonpt>kalA 20 aan In ket kaden van het vlj'ijanlg butaan kuit ket butaan. ge.me&nd letó bljzondem, te moeten onganltenen. Het keeit ket cabanetgezeltckap, butaande altPtet Zee, Vlet en Riet Bnaakman en andenen, ondemteand doon ket Wenventoven kaltonkut, beneld gevonden naan ket Vonpiskuit In Callanttoog te komen. Plet Zee wondt gezien alt de opvolgen van Keu Stet. Bovengenoemde pentonen maken ook deel alt van ket cabanetgezel&ckap Wutinlu- Plat' Uit ket butaun geklapt doon Con Spljken Een afvaardiging van het bestuur heeft de regiobijeenkomst in Enkhuizen bezocht. Onze zustervereniging aldaar heeft ons kennis laten maken met de stichting: 'Stadsherstel Oud Enkhuizen'. Het gebodene was leerzaam en erg interessant. Je verbaast je er over wat er zoal door overleg met overheid, particulieren, bedrij ven en vereniging tot stand kan komen. We zagen als resultaat prachtig opgeknap te panden, geschikt voor bewoning anno 1990 met een sluitend financieel plaatje. Aan het gemeentebestuur van Zijpe is door ons bestuur een voorstel gedaan om nu de gemeentelijke herindeling een feit is en Callantsoog en Zijpe samen verder moeten gaan, de nieuwe gemeente ook een nieuwe naam te geven. De voorgestelde naam is 'Polderduin'. Het is een geestesprodukt van Wim Lastdra ger. Juridisch kan dat aannemen van een andere naam alleen dit jaar nog. Het zal vast wel goed staan op een bord aan het begin van ons dorp: Cal 1antsoog Gemeente Polderduin Ook onder de namen Schagerbrug, Petten, Groote Keeten, enz. komt dan de naam 'Polderduin' te staan. Een museum, waarvoor geen contributieverhoging noodzakelijk is, wat zichzelf be druipt, wat bouwkundig een brok cultuurhistorie in zich heeft en mooi centraal ligt. Zo'n gebouw zoeken we. Als u iets tegen komt of een goed idee hebt, mogen we dat dan horen? Duin-,strand en dammen gebeuren. Thans wordt dat werk uitgevoerd door grote zand zuigers. Enorme hoeveelheden zand worden verplaatst en dat alles begeleid door de t.v., de krant, de politiek onder het motto: groot, groter, grootst. Vroeger en niet eens zo lang geleden werd al dat werk uitgevoerd door mensen.Huri hele leven werd door !dit werk beheerst. Van al die mensen met hun vele ervarin gen zijn .en gelukkig nog heel wat in ons midden. Aangezien er een enorm verschil is tussen het werk aan de kustverdediging vroe ger en nu zijn wij van mening dat de kennis en de verhalen van vroeger op schrift dienen te worden gesteld. Zodoende kunnen ze bewaard worden. Wie wil ons hierbij hel pen? Ook gaan we binnenkort beginnen met het van commentaar voorzien van de dorpsfilm die in 1954 is opgenomen. Dat is nodig anders weten we over enige jaren niet meer de namen van de personen die er op staan. Op de kofferbakmarkt te Groote Keeten hebben we ons weer laten zien. Met als re sultaat drie nieuwe leden diverse 'Clocken' verkocht en belangstelling gewekt voor de historie van ons Callantsoog en Groote Keeten. Kado-ldee Tussen 19.30 en 20 uur wordt de aanwezigen een kop koffie of thee aangeboden. 1 Het lidmaatschap van de Historische Vereniging, f 25,00 per jaar. 2 Het fotoboek: 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger', f 26,00. 3 Het boek met Callantsoger herinneringen van Piet Vos. f 22,50. 4 De uitgaven van 'de Clock' in het Duits. Men kan voor deze kado's terecht bij de _V._VVJLeguit en _'_t jCoraaltj_e

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 8