musea SCHAGEH Museumboerderij Vreeburg Loet 14. Tel: 02240-16906 Open: Van 18 mei t/m 22 september, wo t/m za van 13.30 tot 16.30 uur. Westfriese donderdagen van 9.30 tot 16.30 uur. Toegangsprijs: volwassenen f 2,00 kinderen f 0,50. De geheel in oude stijl gerestaureerde 17-eeuwse stadsboerderij Vreeburg doet dienst als streekmuseum. Op de begane grond zijn compleet ingerichte hoeren kamers te bezichtigen met o.a. authentieke meubelen en gebruiksvoorwerpen. In de stallen en op de deel staan werktuigen van weleer opgesteld.Tevens zijn er klederdrachtenkanten kappen en speelgoed te bezichtigen. Op de bovenverdieping van dit unieke Schager museum worden steeds wisselende exposities georganiseerd. Excursie Zaterdag 26 mei 1990 was de jaarlijkse excursie van onze vereniging. Dit keer naar Den Helder en Vieringen. De bus van Kaptein was met 54 personen precies vol Na de koffie in Huisduinen gingen we naar het fort Kijkduin. Dat is een heel interessant stuk gemetseld verdedigingswerk, dat ook in de laatste oorlog nog dienst heeft gedaan. De meeste van ons dachten met een gevoel van medelijden aan de Spaanse arbeiders in 1810 en aan de honderden Hollandse en Duitse soldaten die daarna in die koude, tochtige ruimten hebben gewoond. Het Dorus Rijkers museum in Den Helder was ook de moeite waard. In een grote mooie ruimte stond veel materieel (ook uit Callantsoog) opgesteld, dat met het reddingswerk op zee te maken heeft gehad. De oude stomme film uit 1928 over de begrafenis van Dorus Rijkers was indrukwekkend. Enkele onder ons zagen in de rouwstoet hun vaders of grootvaders nog lopen. Op Vieringen stapte de heer August Pruimboom in de bus en werden we goed geïnformeerd over het oude Vieringen en hoe mooi het ook nu nog is. De museum-boerderij van de heer Lont was een openbaring! Wat heeft die man o.a. veel gereedschappen verzameld. En wat hadden we vandaar een mooi uitzicht op de Waddenzee. Om zes uur waren we weer terug bij het Callantsoger Dorpshuis. Het was een pracht van een excursie geweest. Aan Cor Spijker onze dank, we hopen dat hij volgend jaar weer zoiets organiseert! Help Callantsoog bewonen! Ook aJU> gewoon Lid kunt u keipen! Laten we en samen voon zongen dat de gemeenschap Callantóoog biljet bestaan. Vaanom moet de Hls tonische l/enenl- glng een gnote, stenke vereniging mnden. kijk dus eens In de knlng van fa milie, vnlenden, kennissen, colle ga's en banen nond. Wen^ een Lid! Is het gelukt,bel dan even: Wlm Zeeman, 02248-1294 oi Jacob 1los, 02248- 1288. Vink van Scheljen las voon ons In de Zijpen Counant van 30-5-1907. Het stoomschip 'Serbia' dat ruim een jaar geleden op de Haaksgronden nabij Den Helder strandde, is weer vlot gebracht. De 26ste mei is het de haven van Den Helder binnen gebracht onder bevel van kapitein J.Baken. Als stuurman fungeerde de heer M.Vos en als matrozen T.Mooij en P.Vos. De Calllantsogers hebben succes gehad met hun ijverige arbeid. Redactie. Inzenders van kopie wonden bedankt. Te zijnen tijd wonden uw stukjes geplaatst. 57

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 17