XJAYI ACLïèö WAC LUX ktt bu>tuuA geklapt. Cok Sp-ijk&A. U-lót u 8 'Het is dan toch gebeurd! Sinds 1 januari 1990 bestaat de gemeente Callantsoog niet meer. Als je naar ons gemeentehuis kijkt, zou je haast zeggen: "Zij is met de noorderzon vertrokken." Nu komt het allemaal op de gemeenschap Callantsoog aan en daar hebben wij vertrouwen in. Zorgen heeft ons bestuur over het erfgoed dat bij de verhuizing ook uit Callantsoog is vertrokken en waarvan wij denken dat het hier thuishoort. Het oude gemeentebestuur heeft ons beloofd dat het nieuwe gemeentebestuur daar een besluit over zal nemen. We zullen het in de gaten houden. De archeologische werkgroep bestaat nu uit vijf leden, het begin is er dus. Om zo verantwoord mogelijk te werk te gaan zijn we lid geworden .van de archeologische werkgemeenschap Nederland, die veel deskundigheid in haar organisatie heeft, waarop wij kunnen terugvallen. In het bestuur wordt gedacht over mogelijkheden om de historische waarden binnen onze gemeenschap te beschermen. Dat valt niet mee. Een ding is hierbij van belang, namelijk dat een ieder meedenkt en ook als zodanig handelt. Het is ook hier zoals met zo vele zaken, een kwestie van mentaliteit. De jaarlijkse excursie zal plaatsvinden op zaterdag 26 mei 1990. Legt u deze datum even vast? Het ligt in de bedoeling dat we 's morgens het fort Kijkduin in Huisduinen bezoeken, daarna een kijkje gaan nemen in het Reddingsmuseum in Den Helder en daar een 'oude film' gaan zien. 's Middags gaan we een rondrit over Wieringen maken en brengen we een bezoek aan het museum 'Jan Lont'. We gaan er bij het organiseren vanuit, dat we met één volle bus uit Callantsoog kunnen afreizen. Opgeven kunt u reeds nu bij onze secretaris, tel.1823. Ook kunt u het strookje dat voorkomt op de uitnodiging voor de Algemene Ledenvergadering invullen en afgeven op die vergadering op 5 april 1990 in het Dorpshuis. De excursie zal ongeveer f 25,00 kosten. ...dat er 330 zogenaamde losse nummers van 'de Clock' in 1989 door Leguit, de V.V.V. en het Coraaltje verkocht zijn? ...dat er voor het nummer Engelandvaart vanuit Callantsoog' uit het hele land aanvragen kwamen om toezending ervan? ...dat Willem Zeeman met zijn computer zijn diensten aan onze vereniging heeft aangeboden? ...dat er geruchten zijn dat onze vereniging ruimte zou krijgen in het voormalige raadhuis aan het Dorpsplein? dat het bestuur daar officieel niets van afweet? dat het boekje 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger' nog steeds goed verkocht wordt en vooral als kado zeer gewild is? dat de firma Leguit in verband hiermee f500,00 aan onze vereniging heeft geschonken? dat onze redactie 42 keer in 1989 bijeen kwam? dat deze vergaderingen steeds waren in huize 'Malpertuis dat ons bestuur aan de basisschool Frankendaalop haar verzoek alle reeds uitgekomen nummers van 'de Clock' heeft geschonken?. dat mevr. J.Vierhout-van Ledden Hulsebosch het dagelijks leven van de gemeente Callantsoog in 1840 heeft beschreven? ...dat de redactie dit boeiende stuk geschiedenis te zijner tijd zal publiceren? ...dat Annie Smit-de Vries bereid is lid van het bestuur te worden? ...dat aan de leden, die niet op tijd hun contributie betaald hebben, geen 'Clock' toegezonden wordt?

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 8