Vtrk van Seketjen lcu> voor onó UIT EEN REISWIJZERVAN HET JAAR Van Alkmacin. naar NteuwecLtep Archeologie Oud-CaliantAoogA ]Ve Clock'-in het Vuitó Jaargangen 1986 en 19S7 zijn reedi vertaald en te koop. Aan jaargang 1988 wordt gewerkt. De reis geschiedt met trekschuit en postwagen. Kanaal nog niet gegraven was. Redactie 'de Clock') Per schuit vaart men in 45 minuten naar Koedijk, vervolgens besteedt men een uur om naar Schoorldam, 30 minuten om naar Krabbedam, weer 30 minuten om naar Burgerbrug, een uur naar St.Maartensbrug, 45 minuten naar Schagerbrug, 30 minuten naar Keynsmerbrug en 45 minuten om naar 't Zand te varen. Van laatstgenoemde plaats vertrekt postwagendie in 45 minuten naar Bedenk dat het Noordhollands aankomst der trekschuit een Keeten en na nog een uur en een dadelijk na de Groote kwartier, altijd langs den Zanddijk en de Strooweg rijdende, Den Helder bereikt om in 'de Roode Leeuw' (Artilleriestraat) de reizigers af te zetten. Moest men naar de haven Nieuwediep dan kwam er zeker nog een half uur bij. Over een reis van Alkmaar naar het Nieuwediep deed men in de goede oude tijd dus ruim 8 uur! Overgenomen uit de Zijper Courant 1885. Ons bestuurslid Henk Kruisveld is druk bezig woerden en uitdrukkingen te verzamelen die typisch streekgebonden zijn en in Callantsoog en omgeving worden en werden gebruikt Mede door een stukje in de Schager Courant heeft hij van tientallen personen gegevens gehad. De verzameling kan echter nog groter worden. Wie helpt? Tel. 02248-2190. Archeologie of oudheidkunde is een voor veel mensen aantrekkelijke hobby Speurwerk naar ons verleden aan de hand van overgebleven materiële resten is een spannende bezigheid. Archeologie is echter iets anders dan schatgraven. Wie zich met deze hobby bezighoudt, moet zich aan bepaalde regels houden. Laten we daarom in Callantsoog georganiseerd gaan graven. Voelt u er iets voor, bel' dan Cor Spijker, tel. 02248-1823. (Behalve mannen, wil hij ook graag vrouwen in zijn groep hebben 6 o erderij - o nderzoek Dit onderzoek schiet niet zo hard op als we gehoopt hadden. Willen er nog een paar mensen meehelpen? De coördinator van het onderzoek is Henk Kruisveld, tel. 02248- ,2190.

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 7