1 juli De vrijwillige brandweer bestaat 50 jaar. 1 augustus In de Groote Këeten wordt op de Helmdijk tegenover de woning (vroeger:winkel en café) van Arie van Scheyen een uitkijktoren geplaatst. 9 augustus De jaarlijkse kermis op het Dorpsplein begint. De firma Braak is voor het 25e jaar als exploitant aanwezig. 15 augustus De laatste van drie koffermarktenin de Groote Keeten. Gemiddeld hebben 5000 personen per avond de markt bezocht. 31 augustus Jaantje de Vit-Vos overlijdt op 90jarige leeftijd. Zij was de eigenares en bewoonster van de prachtige stopboerderij aan de 'Oude Laag' (Dorpsplein 33) en keek uit op het moderne Dorpsplein, waar zij zo haar eigen opvattingen over had. 12 september De Eerste Kamer besluit, evenals de Tweede Kamer reeds op 21 juni, dat de gemeente Callantsoog na 31 december 1989 niet meer zelfstandig zal zijn. 12 september De accordeonvereniging bestaat 35 jaar. Mvr. T.Veld-Toornstra is van de oprichting af lid. 4 oktober De heer Boot doet zijn slagerij aan het Dorpsplein 28 over aan de heer Kater. 18 oktober Henk Rotgans, bekend schilder en illustrator overlijdt. Als vereniging hebben wij altijd een beroep op hem kunnen doen. 28 oktober De Fanfare viert in "de Wijde Bliek' haar 70jarig bestaan met een concert en een feestelijke receptie. K.Baken (60 jaar lid), J.Bakker, S.Schagen en P.Weij worden benoemd tot ereleden. 10 november Abbestee, een van de oudste vestigingsplaatsen in onze gemeente en thans nog een mooi stukje natuur, bestaande uit strandwalresten en nolletjes, is voor een symbolisch bedrag van f 1,00 door het waterschap 'Aangedijkte Landen' overgedaan aan het Noordhollands Landschap. Dit betekent dat dit oude gebiedje 'bewaard' zal worden. 29 november De verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Zijpe-Callantsoog vinden plaats. Bij een opkomst van 53,8* krijgt het C.D.A. 5 zetels, de P.v.d.A. 4 zetels, de V.V.D. 3 zetels en de B.K.V. 3 zetels. 21 december Onder grote belangstelling wordt de laatste raadsvergadering van de gemeente Callantsoog onder voorzitterschap van wnd. burgemeester V.C.Vierhout gehouden. Treurnis en onbegrip alom met een sprankje hoop op de toekomst, want een derde deel van de nieuwe raad zal bestaan uit CallantsogersHet zullen zijn: mevr. M.Doorn-Singer en de heren K.T.Bos, R.Moor, J.P.J.Veer en J.W.Boon von Ochssée. 22 december Er wordt een burgemeester voor de nieuwe gemeente Zijpe benoemd. Het is de heer J.Gutker, thans burgemeester van de oude gemeente Zijpe. Callantsoog zal, hoe verdrietig het ook'is, na 2 jaar en 8 maanden afscheid moeten nemen van de familie Vierhout. 28 december Het op 5 juli 1979 geopende 'nieuwe gemeentehuis' wordt gesloten en ontruimd. Alle inventaris gaat naar Schagerbrug in 'de Zijp'. Daar zullen voortaan ook de Callantsogers voor hun zaken met het gemeentebestuur heen moeten. Het zal wel even moeten wennen. (Sinds 1817 is Callantsoog een zelfstandige gemeente geweest. Daarvoor had het 5 jaar bij de Zijpe behoord.) 31 december Jacob Mooij Mrtzafstammeling in rechte lijn van de beroemde commandeur Maarten Mooij, overlijdt in het bejaardenpension 'Huys ten Ooghe'. Tijdens zijn leven is hij in de Callantsoger gemeenschap zeer actief geweest en stimuleerde de vooruitgang van zijn dorp op velerlei manieren. Hij is o.a voorzitter van de V.V.V.(16 jaar), raadslid (P.v.d.A) en wethouder geweest. Hij is 99 jaar geworden.

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 17