qiscertcN is ook een Beecje c;esei7i€d€Nis 22 april Het grote gevaar 'de gemeentelijke herindeling', waarbij Zijpe en Callantsoog één gemeente moeten worden, komt naderbij. De C.D.A. en de V.V.D. fractie* in de Tweede Kamer zijn er voor. 2? éPril Het themanummer van 'de Clock', handelend over "1941 Engelandvaart vanuit Callantaoog' wordt uitgegeven. 26 anril Hermine Keuning-Vagelaar (48) gaat van ons heen. Vanaf 1983 was zij wethouder in onze gemeente. Veel hebben we aan haar te danken. 29 april Een viertal 'boerengeeltjeszijn teruggegeven aan Vlieland, alwaar zij ingemetseld zullen worden in het nieuwe botenhuis van de K.N.Z.H.R.H. Het herinnert ons aan de tijd dat Jan Harge - opziener van 's Landswerken - in 1717 afbraakstenen uit Vlieland liet komen om in Groote Keeten zijn huis te bouwen. 29 april Koninginnedag (tevens opening van het badseizoen) wordt als vanouds uitbundig gevierd. De traditionele optocht bestaat uit 10 praalwagens, enige groepen en 160 kinderen. Het is zonnig, fris weer en er is weinig wind. Vierhonderd ballonnen gaan het luchtruim in. 3 mei Het kabinet Lubbers stapt op. De voortzetting van de procedure voor de gemeentelijke herindeling loopt gevaar. Er gloort hoop in Callantsoog. 5 mei Een bloemenzaak op Dorpsplein 29a (de Korenbloem)een boetiek op Dorpsplein 30 (Dé-Zja-Vu) en een zaak met kado-artikelen op Dorpsplein 30a (Bon Aparte) openen hun deuren. 12 mei Harijke Doorn-Singer neemt voor de P.v.d.A. zitting in de gemeenteraad. Ze neemt de plaats in van Hermine Keuning-Vagelaar. 13 mei Ons lid Jan Veij komt op 73jarige leeftijd te overlijden. Een geboren en getogen Callantsoger die met de hem sierende eigenschappen zoals bescheidenheid en plichtsbetrachting veel voor zijn medemensen heeft gedaan. 15 mei Camping 'De Klomp' viert haar 25 jarig bestaan. ü_aei De familie Grit neemt het pension van de fam. Horn aan de Duinroosstraat 36 over, geeft het een nieuwe naam ('t Zwaantje) en heropent. 28 mei De winkel met lektuur en rookartikelen van mevr. J.Vos-Wortel wordt 40 jaar door haar gerund. De winkel zelf bestaat reeds 66 jaar. Deze werd door haar schoonouders op 3 augustus 1923 geopend. 1 juni Ab de Vries (P.v.d.A.) wordt wethouder. 2 iuni In de Groote Keeten wordt de Helmdijk op Deltahoogte gebracht. 2 iuni Onze Historische Vereniging houdt haar jaarlijkse excursie. Dit keer gaat de tocht langs de Vestfriese Omringdijk met bezoeken aan het Noorder Polderhuis te Schermerhorn, de Noorderkerk te Hoorn en het poldermuseum 'Het Grootslag' te Andijk. De 37 deelnemers zijn meer dan tevreden. 4 iuni Pietertje de Vries-Vos gaat na een vol leven van ruim 93 jaren van ons heen. Zij was van oudsher de bewoonster van ons nollenheitjeen tot het laatst toe begiftigd met die kostelijke Vestfriese-Callantsoogse humor. 21 iuni De fam. Horn opent op het voormalige landgoed van de fam. Kloosterboer aan de Prévinaireweg 4a een hotel-garni. 21 juni Op de langste dag van het jaar besluit de Tweede Kamer dat Callantsoog haar zelfstandigheid als gemeente zal dienen op te geven. Per 1 januari 1990 zal Callantsoog en Zijpe één gemeente gaan vormen. Dit is voor de gemeenschap Callantsoog een historisch dieptepunt.

De Clock van Callens-Ooghe | 1990 | | pagina 16