\2an AIL65 XOXC Uit ket butuuA ge.kZa.pt. Coa SpijkeA Wie, hetpt? Een pAachtige avond -Met de Fanfare is afgesproken dat de dorpsfilm zal worden gerestaureerd en dat er een kopie van zal worden gemaakt.Tevens zal hij op een videoband worden overgezet voor 'dagelijks gebruik'. -Het themanummer van 'de Clock' over de Engelandvaarders is overal uitstekend ontvangen. Er zijn uit den lande vele dankbetuigingen ontvangen. -De heer Armand de Jong, hoofdrolspeler in het hiervoor genoemde themanummerheeft op 30 september 1989 ons dorp bezocht. Met een van onze redactieleden werden nog eens 'oude koeien uit de sloot gehaald'. -Met de heer van Lunzen uit Julianadorp is een gesprek geweest over het archeologische erfgoed in onze gemeente. Zeer enthousiast hebben wij zijn verhaal aangehoord. Wij zeggen nog niets. De conclusie dat het de moeite waard is om een archeologische werkgroep te formeren, is zeker gerechtvaardigd. (Zie de oproep elders in dit blad.) -De door ons op 24 oktober georganiseerde bijeenkomst van besturen van historische verenigingen in onze regio is een groot succes geworden. De 35 aanwezige leden spraken af elkaar zoveel mogelijk te helpen om 'het oude' te bewaren. Afgesproken werd ook uit elke vereniging een correspondent te benoemen die het kontakt gaat onderhouden met de commissie landelijk schoon van het historisch genootschap 'Oud WestfrieslandWanneer u dus iets wil weten over bijvoorbeeld bouw of verbouw van monumentale panden, schoorstenen, ornamenten of landschappelijke elementen en tevens geïnformeerd wil worden over subsidiemogelijkheden, laat het ons dan weten. Wij hebben gehoord dat daar goede wegen voor te bewandelen zijn. -De werkgroep boerderijen is druk bezig met haar inventarisatiewerk. Over 'hoe werd hier vroeger gehooispit' hebben we nog niets gehoord. Het is ons bekend dat de boeren er vroeger niet direct te koop mee liepen als het hooi de berg uit moest. Het werd nog al eens gezien als 'het falen van de boer'. Maar in 1989 is dat toch wel zo langzamerhand verjaard. Dus wie komt er mee voor de draad? Ook voor het onderwerp 'werktreintje' dat langs Groote Keeten en Callantsoog gereden heeft, zoeken we nog een verteller. Wie helpt ons de geschiedenis van het werkspoor op te schrijven? Werkgroep archeologie Je bent een Pietje precies. Je bent gek op graven, zoeken naar historische voorwerpen. Amateurarcheologie. Meld je dan aan bij: Cor Spijker, Fazantenweg 6, Callants oog. Tel: 1823. Onder deskundige leiding zal er gegraven worden op plekken, waarvan de vereniging weet dat er iets ligt. Het wordt zo langzamerhand een traditie dat de Historische Vereniging in het najaar zijn leden een avond biedt, waarop genoten kan worden van goed cabaret. Op dinsdag 31 oktober was het Siem de Haan die met zijn groep 'Wie skroift, die bloift' in een gezellig vol Dorpshuis 120) voor amusement zorgde. De mensen, die hun zangrepetities en vergaderingen er voor verzet hadden, zullen er geen spijt van gehad hebben. Het was een heerlijke avond!

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 2