KAVO-WEE 1 Het lidmaatschap van de Historische Vereniging, f 25,00 per jaar. 2 Het fotoboek:'Callantsoog en Groote Keeten vroeger'. f 26,00. 3 Het boek: 'As ik déér nag an denk Callantsoger herinneringen van Piet Vos. f22,50 Men kan voor deze kado's terecht bij de V.V.V. en de firrna Leguit. CONTRIBUTIE In deze uitgave van 'de Clock' zit een ac ceptgirokaart. Het bestuur verzoekt u van deze kaart ge bruik te maken bij het betalen van uw con tributie voor 1990. Tevens maakt ze u er attant op dat de beta- ling van de 25,00 voor 15 februari .1990 dient te geschieden. Hebben we uw contributie niet voor die da tum ontvangen, dan wordt 'de Clock' no. 1 u ook niet toegezongen. AANBIEDING (geldig tot 7-7-'90) Alle drie de reeds verschenen jaargangen van 'de Clock' tezamen voor 35,00. REÜNIE POSTBUS Onze vereniging heeft een postbus. Dus alle correspondentie s.v.p. als volgt adresseren: Historische Vereniging Callantsoog Postbus 29 1759 ZG Callantsoog In de oorlogsjaren 1940-1945 vluchtten door de herhaalde bombardementen op Den Helder veel gezinnen uit die stad naar Callantsoog. De jongeren onder de vluchtelingen richtten samen met Callantsoger leeftijdgenoten een club op met als voornaamste doel: 'Ontspanning en vermaak'. De clubnaam werd: 'Alles sal reg kom'. Een leegstaande barak, die in de buurt van de Seinpost stond, diende als clubhuis. Daar werd zowel 's middags als 's avonds gesjoeld, geschaakt, gedanst en natuurlijk ook gepraat. Ook werden er films vertoond. Die werden op zaterdagmiddag voor de jeugdige en op zondagavond voor de oudere leden gedraaid. Meestal waren het Engelse films Elke zondag werd een fiets- of wandeltocht georganiseerd. Daarover werd veel op film vastgelegd. Aan elkaar geplakt ontstond een eigen journaal en dat werd op de eerstvolgende filmavond als voorfilm vertoond. Enkele leden van die oude club hebben het plan opgevat om in 1990, dus 50 jaar na de oprichting, een reünie te houden. Het ligt in de bedoeling om de oude journaalfilms dan weer te vertonen. Wie meer wil weten kan kontakt opnemen met Jan Vos, tel. 02248-1230. 84

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 18