HET DORP CALLANTSOOG IN 1900 1 Kantonnierswoning van de Rijkswaterstaat. Bewoond door twee families: Bervoets en De Kluiver. 2 De 'Badtent' eigenaar de caféhouder J.A.Vos Azn. 3 Villa 'Liesbeth'. In de zomermaanden bewoond door baron Goedhals en zijn fami lie. Hij was de schoonzoon van de heer Previnaire. 4 Villa 'Dora'. In de zomermaanden bewoond door de familie Delcourt tot Krimpen. De heer Delcourt was ook een schoonzoon van de heer Previnaire. 5 De 'Groote Villa'. In de zomermaanden bewoond door de familie Previnaire. 6 Loodsen van de Noord en Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij. 7 Een dubbel woonhuis. Het werd voor bewoond door Gerrit van Twuijver en zijn gezin. Achter woonde Arie Baken Gzn. Hij was bakkersknecht bij zijn broer. 8 Het woonhuis van de familie E.R.Braam. Hij was opzichter en hield toezicht op de duinen die aan de Provincie behoorden. 9 De pastorie die bewoond werd door ds. H.J.Meuter. 10 Een boerderij bewoond door Jacob Baken Gzn. 11 Een boerderij bewoond door Jan Mooij Mz. 12 Een café dat gerund werd door Theunis Hoek. 13 De Ned.Hervormde Kerk. 14 Een café dat gerund werd door Jan Adriaan Vos Azn. 15 Een woonhuis dat bewoond werd door Jan van den Berg. 16 Een boerderij die bewoond werd door Jan Vader. 17 Raadhuis. 18 De boerderij-bakkerij van Joris Baken. 19 Het armenhuis met vier wooneenheden. Het werd toen bewoond door de familie Jacob Mooij Dzn. (twee delen) en de families Pieter de Boer en Hannes Sin- jawel 20 Een boerderij bewoond door Theunis Mooij Mzn. 21 Een woonhuis dat bewoond werd door Bouwen van Twuijver. 22 Een woonhuis bewoond door de weduwe Van Marken-Maas. 23 Een woonhuis bewoond door de weduwe Elisabeth Maria Kooger-van Buuren. 24 Een boerderij bewoond door Dirk Vos Jzn. 25 Een boerderij die bebruikt werd door Jacob Vos Azn. 26 Een woonhuis dat bewoond werd door de twee families Kuiper. 27 Het huis van Hendrik Zeeman. 28 Het huis van Jan Renierse. 29 De boerderij van Jan Zeeman. 30 Een huis dat bewoond werd door Adriaan Vos Jbzn. 31 Een huis dat bewoond werd door de weduwe P.Zwaan-Kater. 32 De school met woonhuis. (Hoofd der school Joh.Vis.) 33 Een boerderij bewoond door Jacob Vos Azn. 34 Een dubbel woonhuis dat voor bewoond werd door Maarten Mooij Jbzn en achter door Arie Vader. 35 Een huis bewoond door Dirk de Boer. 36 Een boerderij bewoond door Jan Zwaan. 37 Een onbewoond huis. 38 Woonhuis met winkel van Klaas ten Boekei Gzn. 39 Een huis bewoond door Griet Keuris. 40 Een boerderij bewoond door Jacob Mooij Jbzn. 41 Een huis bewoond door Gerrit Baken Jbzn. 42 Een boerderij bewoond door Pieter Mooij. 43 Een huis bewoond door de weduwe Geertje van den Berg-Mooij. 44 Een huis bewoond door Thijs Mooij Jbzn. 45 Een gebouw dat voorheen als school in gebruik was geweest. Het werd voor be woond door Simon Baken en achter door Maarten Hoek.

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 5