De Gemeente was vroeger vaak krap bij kas en veel mocht het onderhoud van de Buurt niet kosten. Soms gaf de Strandvonderij uitkomst en moest de buurt dienen voor het opslaan van de massa op strand aangedreven hout.De burgemeester-strandvonder zette dan op zijn onkostenrekening een post voor vergoeding van schade, veroorzaakt door het aanrijden, opstapelen, enz. Zo ook in 1896. Burgemeester Hulst deelde in de raadsvergadering mede -en men krijgrt de indruk dat dit gebeurde met enige trots en voldoening- dat hij voor de gemeente f. 51,00 heeft ingehouden voor "egalisatie, belegging met zoden en verlegging van de straatweg, waar nodig". 1914 Ve Buurt met de oostelijke waterkuil Wanneer de waterkuilen op 'de Buurt' gegraven zijn weten we [nog] niet. Wel Is bekend dat ze er In 1657 al waren, want na een gehouden ■'rechtdag' werd besloten de kuijlen schoon te maeeken". Er waren destijds twee puttenVe westelijke werd In 1904 gedempt en de oostelij ke In 1917. In hun plaats kwamen gemetselde brandputten. De waterkuilen, in de aanvang reeds genoemd, waren er al in 1875 Toen werd aan P.Zeeman f. 6,00 betaald voor het opmaken van deze Misschien waren ze er al veel eerder: in de "Schepenrol" van 1657 staan na de gehouden rechtdag van 24 mei enkele aantekeningen o.a. dat besloten werd "De kuijlen schoon te maeeken". Eén der kuilen, de westelijke, werd in 1904 gedempt en vervangen door een gemetselde put met opstaande mond. In 1917 herhaalde zich dit voor de oostelijke. (zie de frontpagina van 'de Clock' jaargang 1987 of nr. 14 'Oude Prentkaarten vertellen over Callantsoogof-nr. 19 en nr. 33 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger'1.) Ooit heeft er vóór het raadhuis een pomp op de Buurt gestaan. Uit de raadsnotulen van 18-7-1885 blijkt dat deze "dan weder in orde is doch het water zó slecht dat het niet kan worden gebruikt". Wethouder Willem Govers raadt aan wat zand in de put te werpen "in de hoop dat hierdoor het water verbetert". Aldus werd besloten. Of het inderdaad geholpen heeft, vermeldt de historie niet.

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 4