'Skroivendevort' is de naam van een Westfries blad dat elk kwartaal uitkomt. Het doel van de uitgevers is om door middel van dit blad het creatieve gebruik van het Westfriese dialect te bevorderen. Het is verheugend dat om dit doel te bereiken vele schrijvers hun 'stukkies' in sturen. Ook de leden van 't Allegaartje, die op 28 oktober '88 voor onze vereni ging optraden, leveren bijdragen. Het blad is goed verzorgd, leuk geïllustreerd en al lezende maken de 20 verhalen en gedichten je soms vrolijk en soms een beetje bedroefd. De contributie is slechts f10,00 per jaar.( 4x een blad.) U kunt bellen naar Cees Chattellon, 02290-12977. Het hieronderstaande ontlenen we aan het eerste nummer van 'Skroivendevort' rr GELUK KERMIS We lazen in het tweede nummer van 'Shroivendevort' (dec.'88) dat het aantal abonnees al 1100 is! W. LaAtduageA Voor de radio hoord' ik een praatje wat of geluk wel weze kon. Dat's voor iederien verskillend, voor de ien is 't een toidje zon. Voor een aar weer verre roize en as 't kon een hele zoöd geld. Weer een aar wou heel graag volk, die was déér weer erg op steld. 'n Heel groot huis, een nuwe auto, een zoöd die hadde dat bar graag. En wat nou voor moin geluk is Nóh, dat is gewoon vandaag. Bep Oud-Laan Akersloot. 't Was bedat vier uur en alle boere wazze al te melke, toe Jan nag over de kermis zwierde. Hoi had al hil wat citroentjes wegwerkt en hoi voelde z' n oigen puur roik en sterk. Toe 'r ientje vroeg, of er boi hem niet molken worre most, zee ie bloid: "Leit de Bank dat vedaag maar doen, want deer binne ze ok van!" Anna Lageveen Onder dijk. 20

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 20