VRIJDAG 7 APRIL 1989 ALGEMENE VERGADERING Dorpshuis 20 uur' De agenda en andere stukken die op aan deze 'Clock' toegevoegd worden Het is nu zeker dat na de pauze de werd, vertoond zal worden. Siem Schagen, die destijds de filmploeg commentaar bij geven. deze vergadering betrekking hebben, zullen film, die in 1955 in Callantsoog opgenomen begeleidde, zal zo hier en daar er Uit de Badbode 21 - 8 - 1954 Heel Callantsoog verfilmd 14 Zondagmorgen reed met veel muziek de ge luidsopnamewagen ons dorp binnen en iedere inwoner kreeg een beetje last van de bekende filmkoorts. Eerst werd de burgemeester in zijn werkkamer verfilmd en daarna de school kinderen. De belangstelling hiervoor was groot, en groeide eigenlijk met iedere minuut. Vooral toen de camaraman naar het strand verhuisde en daar de roeireddingboot, tijdens haar worsteling met de branding, op de ge voelige band ging vastleggen. Terwijl een ieder vol interesse dit gebeuren gadesloeg, bleef badman Jacob Vos een wakend oog op de zwemmers houden en dat was maar goed ook, want een jongedame bleek niet goed tegen het frisse water te kunnen en raakte de kluts kwijt. Vos haalde haar echter direct op de kant en toen bewees de E.H.B.O., onder leiding van Gert de Vries, weer haa.r diensten en zorgde er voor dat de drenkeling vakkundig behandeld werd. Zo goed zelfs was de behandeling, dat ze na een paar minuten op de brancard gelegen te hebben er vrolijk lachend af kon springen en de zo verschrikte menigte kon geruststellen. Callantsoog was toch Hollywood vandaag. Nu, dan gebeuren er zulke dingen. Om 12 uur loeide de brandsirene. Wie toen nog niet wist, dat er iets bijzonders in het dorp gebeurde, kwam ontdaan aanrennen. Dat was echter juist de bedoeling van de filmdienst, die een en ander vlug opnam. De brand bleek bij Baken, bij het voetbal veld te zijn en snel werd het smeulende hooioppertje geblust. De door de rook be dwelmde jongeman werd eerst nog even vakkundig weggedragen. In de middag werden diverse besturen, de voetballers, de gemeenteraad en de plattelands vrouwen opgenomen. Alles ging even leuk en iedereen werkte mee. In de avonduren traden de muziek en de zang aan. Een schoollokaal werd opname-studio en terwijl honderden op eerbiedige afstand stonden te luisteren speelden en zongen beide verenigingen. Het klonk uitstekend. Daarna veegden de mannen van de filmdienst hun voorhoofden af. want het was toevallig nu eens echt zomerweer, en pakten hun spulletjes weer bij elkaar. Het publiek, dus alle filmsterren, bleef echter nog lange tijd in groepjes napraten over dit uitzonderlijk gebeuren. En o, wat zijn we nu allen nieuwsgierig naar het resultaat van deze dag. De CalTantsogers zullen dit van de winter zien, de gasten moeten echter tot volgend jaar zomer wachten VAN DE REDACTIE Als alles verloopt, zoals de redac tie het voor ogen heeft, komt er be gin mei al een nieuwe editie van 'de Clock' uit. Deze uitgave zal een themanummer zijn, waarin een gebeurtenis die in de laatste oorlog in Callantsoog heeft plaatsgevonden, beschreven wordt

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 14