de muziekcenc In 1919 werd er in Callantsoog een fanfarekorps opgericht. De muzikanten wilden openluchtconcerten geven, maar waar? Enkele dorpelingen hebben zich toen verdienstelijk gemaakt door geld bijeen te brengen. In 1921 was er zoveel dat er een 'muziektribune' gebouwd kon worden. Hij werd van hout gemaakt en was zeskantig. Tijdens de Callantsoger kermis in september van dat jaar werd er voor het eerst gebruik van gemaakt. In 1922 maakte timmerman Piet Vos er een houten kap op. Tevens maakte hij een paar schotten, die aan de windkant gezet konden worden. Op het dak kwam een koperen windwijzer met daarop een mannetje dat op een fluit speelde. De kleur van het onderste gedeelte van de muziektent was okergeel en de spijlen waren donkerbruin. Onder het podium was een opbergruimte voor stoelen en schotten. Het luik dat toegang tot deze ruimte gaf, was gemakkelijk te openen, zodat de jeugd e>~ zich nog al eens in 1opskool Een oude Callantsoger herinnert zich dat ze bij de aan de overkant wonende Maarten Hoek wel eens 'ruitje tik' deden. De draad waaraan de tikkende steen hing, liep over de weg en het grasveld naar de bergruimte van de muziektent.In de bergruimte verscholen de jongens zich en hadden plezier als Maarten woedend zijn huis uitkwam en in donker niets bijzonders zag. Het laatste nummer van de jaarlijkse uitvoering in de zomer werd altijd gedi rigeerd door Piet van Jantje. Over deze typische dorpsfiguur willen we in een van de volgende 'Clocken' nog iets schrijven. Tot 1940 zijn er in de muziektent verscheidene concerten gegeven. In 1943 is hij op last van de Duitsers afgebroken. Pas in 1948 verrees een nieuwe muziektent. Deze is in februari 1979 gesloopt. Inplaats daarvan kwam een 'muziekheuvel1Deze paste wel op het in 1980 vernieuwde Dorpsplein, maar was als podium, waarop een muziekuitvoering gegeven kon worden, nauwelijks bruikbaar. 12

De Clock van Callens-Ooghe | 1989 | | pagina 12