)uni 1968> een l-ii5uoRi6cVae &von£> In de gezellige raadzaal van het gemeentehuis waren heel wal voor Callantsoog belangrijke personen bijeen. Hel deed de bestuursleden van de Historische Ver eniging goed, dat zowel de burgemeester, de heer W. C. Vierhout (met ambtsketen) als de wethouders, mevr. H.Keunlng en de heer K.Bos en de gemeentesekretarls de heer K.de Bakker er waren. Ook zagen we het raadslid A.de Vries en waren er vertegenwoordigers van de blbllotheekv erenlglng en de V.V.V Hel gemeentebestuur loonde zich een uitstekend gastheer en Mevr. Oudenes serveer de op de haar bekende wijze koffie met cake. Ve toespraken van onze voorzitter en de burgemeester waren goed doordacht. Berden meenden dat het juist is om het verleden te bestuderen. Met het foto boek Callanlsoog en Groole Keeten vroeger' is een begin gemaakt om dat 'vroe gere' In onze gemeente meer bekendheid te geven. Het eerste exemplaar van het fotoboek, met daarin een door Els Juffermans ge kalligrafeerde opdracht, werd door de burgemeester blij aanvaard. Hij meende dat met dit voortreffelijke boek de firma Legult, die het geheel fi nanciert, een niet al te groot risico loopt. Het vxu terecht dat Jacob Vos, Whn Lastdrager en Elly van Houten als samen stellers van het boek, compllmenlenlen kregen voor hun goede werk. Ook aan de personen achter de samenstellers, Vlen Vos, Corry Lastdrager en Henk van Houten werd gedacht. Zij kregen een bloemetje. Ve heer Legult toonde zich een goede uitgever door aan allen die aan het totstandkomen van het boek hadden meegewerkt een exemplaar te schenken. Hij bedankte ook de fltma Vis-druk' In Alphen aan den Rijn voor de keurige verzorging van het boek. Terwijl builen de storm raasde en het springtij het water tegen de duinen op stuwde, bleven allen nog een half uurtje gezellig napraten. Het was een historische avond, omdat voor de eerste keer onder auspiciën van de Historische Vereniging een boek werd uitgegeven. Het fotoboek Callantsoog en Groote Keeten vroeger' is voor f26,00 te koop bij de firma Leguit, de V.V.V. en 't Coraaltje. Leden van de Historische Vereniging krijgen f5,00 korting. Ze moeten dan wel voor 1 december 1988 de gele bon,die achter in 'de Clock' nummer 2 van dit jaar zit,inleveren. Houd vrijdag 28 oktober 1988 vrij 111 Op die dag is in het Dorpshuis de eerste bijeen komst van onze vereniging in het komende winter seizoen gepland. Voor de leden en hun gezinsleden komen dan een aantal medewerkers van de Westfriese schrijvers- groep t Allegaartje humoristisch getinte verha len voordragen. Aanvang 20 uur. Tevens zullen op die avond het 250ste en ook het 275ste lid bekend gemaakt worden. DE CLOCK OOK IN HET DUITS De jaargangen '86 en 87 zijn in het Duits vertaald. Wilt u uw Duitse gasten erop attent maken? 28 oktober Westfriese humor (Er komt voor deze avond geen nadere aankondiging.

De Clock van Callens-Ooghe | 1988 | | pagina 3