EEN SUCCES Met zo'n 50 leden vertrokken we op 11 juni om half negen precies van af het Dorpshuis met een bus van Peereboom naar een gebied dat om zo te zeggen vlak naast de deur ligt. West-Friesland, een prachtig land, waar al voor het jaar één mensen woonden en werkten. Mensen die me ter voor meter het land op de zee veroverden door steeds maar weer dijkjes aan te leggen. Duidelijk zijn die in het land nog te zien en zagen we ze niet dan was er onze eminente reisleider, Cor Spijker,die ons er op wees en er over vertelde. Want wat is er veel over dat West- Friesland te vertellen! Over de dorpen, de boerderijen, de kerken, de terpen, de grafheuvels, de wielen, enz. We bezochten ook de museumboerderij van Adriaan Donker in Hoogwoud en daarna de stad Hoorn. Onder deskundige leiding van leden van de Hoornse Historische Vereniging maakten we een wandeling door die stad. We hebben vari deze gehele dag genoten en het was terecht dat Cor Spijker die al les minutieus voorbereid had en tevens voor de uitvoering zorg gedragen had na af loop met een langdurig applaus beloond werd. W.Lastdrager BADMINTON Evenals verleden jaar hebben Wim en Corry Lastdrager en El 1y van Houten op zes a- vonden in juli en augustus in het Dorpshuis een badmintontournooi voor Callants- ogers en gasten georganiseerd. Als dank voor hun werk stortte de stichting Dorpshuis een bedrag in de kas van onze penningmeester. Wist u dat badminton, dat nu zo populair is, een heel oude sport is? Al meer dan 2000 jaar geleden speelden de Chinezen, Japanners en Koreanen het al. Ze noemden het 'pluimbal'. In Europa werd het voor het eerst omstreeks 1880 gespeeld. Een Engelse hertog speelde het toen op zijn landgoed. Dat landgoed heette Badminton. VERHALEN VAN PIET VOS Piet Vos (1888-1979) kon heel goed vertellen over wat hij vroeger had meegemaakt. Vele van zijn belevenis sen had hij opgeschreven. Zijn zoon, Jacob Vos, heeft nu zo'n 45 verhalen uit gezocht. Hij is bezig die te laten bundelen en uit te geven. Dick de Wilde en Piet Smit illustreren het geheel. Het boek zal eind van dit jaar verschijnen. Nog steeds is er vraag naar Clocken' die in 86 en 87 verschenen zijn. De meeste nummers zijn nog leverbaar U kunt er naar vragen bij de firma Leguit en de V.V.V.

De Clock van Callens-Ooghe | 1988 | | pagina 2