1910 WEI NATTE KONTE In vnoegene jaxe wai hlen niet veul te beleven AUien met Calleioogen kenmli 3 dxi,e doggen, nag ten da.g nel de Skagen kenmai en laten nag 'i nel 't Zand. Vat waxe nag 'i fietste Zoo gonge wal In oktoben 1910 met z'n zenen nel 't Zand te kenmh>: Adnlaan Vaden met Jannetje Buts, Wullum Zeiman met Anna Sokkel en Ik met m'n Gnaetje. Ve eenste aanleg wai bal Anle Bult, ween wal onze filetse stalden. Is je deen 'n taldje damt kad, gong je nel 't ane kafié an 't kanaal en ai je 't déén bekeken had nel Gent de Wit oven de Vlotbneg. Vat 't 'n uux ofi twaalfi was nag efifien nex de dnaalmolen, die achten de kenbeng van Gent de Wit itond. Achten die kenbeng waxe ok talie ween de boenezeum uit omtxek hullle peende stalden. Net dat wal op weg nel kuts waxe, naakte 'n knol beu 't Inspannen loi en nende de weg op. Nou wai Anna Bokkel ai, de dood voon peende en In keux angit liep zal paxdoei de bneeje iloot In. In plaai dat WuJZlum Zeiman d'n nou hielp, gong hal noepe om 'n itok. Ik bedoekt maln niet, ipnong In iloot en bnackt Anna nel de ovenkant. Bate gaan met 'n natte kont vanzelfi en zo op kuis an. Tot op heden heb Ik glen medalje voon menie nedden kad. In memoriam Gi.js Oskam (Texel) Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht dat onze medewerker Gijs Oskam op 28 november was overleden. Hij had in de loop van het jaar ons enkele artikelen gezonden, waarvan het eerste deel,'de ontploffing', gepubliceerd werd in 'de Clock' no.2, jaargang 1987. De artikelen hadden betrekking op gedeeUen uit zijn dagboek, dat hij in de oorlog bijgehouden had. Het tweede en derde deel, onder andere over de staking in mei '43 van de mannen van Daalder, zouden we in 1988 in ons blad opnemen. We zullen Gijs, met zijn kennis over het oude Callantsoog, missen.

De Clock van Callens-Ooghe | 1987 | | pagina 22