31 hewwe ze ei eerst een iain mit de vuurpail nij ofskaten. Die -lui van !t skip haalden toen de tros an boord en langs die tros is de reddingboot toen twij- maal heengaan om de mense er of te halen. In een uur of wat ging de wind helegaar leggen en dat het smiddags vier uur was» kon ja haast naast 't skip loopen. Voordat de zeelui 't skip verlieten, hadde ie un ladder en un touw buitenboord hangen en zoodra t mogelijk was, ging de tciptain mit een paar man weer an boord. Ifc wa iiug nooit op zo'n groot skip w«_est, dus wou ik er ook we Iers op kalken. Du» k i om, ik, ook bai 't touw en de ladder op eri kwam zoo als eerste Callesoger op de ConstanteWe hadde toen zoo'n dikke pollsie, Ockhuisen, en die riep nij die kaptaln: "Gooi hem van boord." Maar 't ware Noore, dus die verstonden hein niet. Effen later kwam ik mit een deel harde beskuiten nij beneden. Die had ik van de 'kaptain krege. Un dag of wat later begonnen ze het skip leeg te hale en wier de hele boel op de buurt opslegen. De Buurt lag van ent tot ent vol met de duvel en z'n ouwe moer, vooral tuigasje en proviant. Kort deerop was er un groote boelhuis, en wat un mense dat deer op of kwaaie Vooral van die Amsterdamse kooplui. Zoolang die boel op de Buurt stond, hadde wal sijvens vertier. Der stonde twlj van die groote misthoorns met een draaier er an en as de wachte evven weg ware, zette wai Callesoog op stelte. Hooren en zien verging den! M'n Vader kocht un vat mit witte erte. Als ik er nag an denk dan loopt 't wa ter nog over me lippe. We hebbe er weer van uitzaait, maar elk jaar wlere ze klaJner en op 't lest scheeën we er maar mee uit. M'n Vader had ook nog een parfaitje gedroogde groente kocht. Deer maakte die zeelui soep van, maar dat kon main minder bekoren. Tegenwoordig komme er een hoop mense in Callesoog, maar ik geloof dat 't toen nag erger was. Dat schip bleef natuurluk un groote attractie voor Callesoog. pat de leste boel verkocht was, wier ok de Constance zelf verkocht. Wat ie op- brocht heb, is me ontgaan. Een deel Callesogers namelijk zeven mannen en C.Constant van de Burgebrug hewwe hem toen kocht. M'n Vader was er ook deel genoot van. C.Constant was een skeepssloper en dus wel met dat werk bekend." Het fregatschip "Constance" was een Noorse houtboot met een bemanning van 19 koppen, die allen door het plaatselijk reddingswezen werden gered. Wie weet er nog iets meer te vértellen over de «tranding van de "Constance"? Wie bezit nog voorwerpen afkomstig van dat schip? Restanten van de "Constance" liggen nog altijd iets ten noorden van de strandslag Abbestee in het Callants- oger zand. In de herfst van 1984 werd bij heel laag '.watet de maat van.de constance nog zichtbaar. Maart au bakker nam er een foto van.

De Clock van Callens-Ooghe | 1986 | | pagina 19