INHOUD Kloosters, abdijen en kloosterorden Huub van den Beid, Theo de Graaft, Jos van de Klundert "Alles wat hier staat, is van ons samen. Mooi toch!' In gesprek met zuster Lucy Tromp Yvon Bos Eyssen 34 De zusters Ursulinen van Bergen Overzicht van een tijdperk Eric Koch en Leo Rotthier Leken in het bastion Henk Feld vertelt Yvon Bos Eyssen 36 Zelfvoorzienend in optima forma Bert Veer 11 Het Tweede Vaticaans Concilie en de ontzuiling 38 Huub van den Beid, Theo de Graaff, Jos van de Klundert De Ursulinen van Bergen en het onderwijs Bernard Nuyens 16 De secularisatie bij de Ursulinen van Bergen Zuster Lucy Tromp 43 Een leven vol muziek Herinneringen aan zuster Hermana Jos van de Klundert Zuster Dafrosa op missie Yvon Bos Eyssen 30 Wonen op'gewijde'grond Wim Jan Schotten Epiloog 32 Zuster Lucy Tromp Bronvermeldingen 44 48 49 Voorwoord 1 Verrassend voor ons Ursulinen was het, toen de Historische Vereniging Bergen NH een nummer wilde uitgeven over wat er vanaf 1904 zoal rond 'het klooster' aan de Loudelsweg gebeurde. De stichteres van de Ursulinen, Angela Merici, schreef om en nabij 1500: "Houd je aan de oude (goede) weg en maak het leven nieuw". Wel, dat werd waargemaakt door onze zusters. Er werd gebouwd en opgebouwd. Er werd verbouwd: 500 eters per dag genoten van de verbouwde groenten, aard appelen en het geteelde fruit. Ook de jongens van Bergen wisten onze appels wel te vinden. Vanaf 1904 hebben er in totaal zo'n 800 zusters binnen dat dorpje in het dorp gewoond. In de gemeente Bergen is het goed wonen. Mooi hoe de historie van dat dorpje in het dorp levend gehouden wordt door onder andere dit the manummer vol verhalen en foto's, dankzij alle enthousiaste medewerkers. Zuster Marie José de Kok, algemeen-overste

Bergense kroniek | 2021 | | pagina 3