Dorpsgezicht. Aquarel. Particulier bezit. door jonge schilders en beeldhouwers - de meeste wonen in Bergen en Schoorl - om de kunst in al zijn vormen te stimuleren en bij de burgers te brengen. Het KCB heeft in de tijd van Roggeveen de oude doorrij- stal van De Rustende Jager (het huidige café De Taverne) in gebruik als atelier en tentoonstellingsruimte. Het echt paar Jeanne en Gijsbert (Bert) Diesfeldt, eigenaar van De Rustende Jager, stond deze ruimte hiervoor tijdelijk af aan het KCB. Een kleine groep kunstenaars heeft de doorrijstal eigenhandig opgeknapt en er een mooie kunstzaal met bijzaal van gemaakt. Mevrouw Jeanne Diesfeldt is in het bestuur van het KCB opgenomen. Enthousiast bestuurslid In het bestuur mogen de voorzitter, secretaris en penning meester geen kunstenaar zijn. De overige bestuursleden moeten wel 'werkend lid' zijn en zijn altijd met één lid in de meerderheid. Roggeveen treedt in 1948 als 'werkend lid' toe tot het bestuur van het KCB en wordt een actief en enthousiast bestuurslid. In 1949 wordt hij 'schilderijbeoor delaar' van de voor tentoonstellingen aangeboden werken. Hij levert zelf ook werken aan. Hij beoordeelt welk schilde rij goed genoeg is om geëxposeerd te worden en welke werken bij elkaar passen. Als conservator heeft hij het druk. Er worden voor het hele jaar expositieschema's op gesteld zodat de kunstenaars op de toegewezen tijd hun werk kunnen inbrengen. Zeven zomers achter elkaar zijn er verkooptentoonstellingen die telkens veertien dagen du ren. Ze zijn een succes. Zo is er in de zomer van 1948 voor f 3500,- verkocht en in 1949 voor f 5000,-. In de winter zijn er avonden met literatuur, muziek en voordrachtkunst, uit eigen gelederen of verzorgd door daarvoor gecontrac teerde kunstenaars. Daarbij geven de Sinterklaas-, Kerst en Paastentoonstellingen extra werk. Roggeveen bepaalt mede van welke werken kunstkaarten worden gemaakt voor de toeristen en welke kunstenaars in een uitwisselingsprogramma exposeren, zoals met het Franse Menton of met Delft. Voor het KCB en de kunst in Bergen wordt Roggeveen een belangrijk persoon. Hij is enorm sociaal, behulpzaam, welbespraakt en heeft bewerkstelligd dat ook kunstenaars uit de literatuur, muziek, naaldkunst, grafische kunst, edel smeedkunst en architectuur lid worden. Ook vindt Rogge- 17

Bergense kroniek | 2019 | | pagina 19