wij een enkele wat stijf bewegen, doch de heer v.Zoonen zal die botten wel lenig krijgen; ook de oefeningen der heeren aan het hoogrek was knap werk. 26 BERGENSE KRONIEK, NOVEMBER 2018 Be Quick neemt in 1938 deel aan een internationaal toernooi in Oostende en behaalt daar de eerste prijs. Collectie Be Quick. Behalve in De Rustende Jager werden er tussen 1935 en 1966 ook uitvoeringen gegeven in het openluchttheater, waar nu de skibaan Il Primo is. Vooraf was er dan een op tocht door het dorp met Bergens Harmonie voorop. Met wapperende vlag en vaandel bereikte men dan het open luchttheater. Bij slecht weer werd uitgeweken naar een zaal bij Duinvermaak. De uitvoeringen in De Rustende Jager waren altijd geheel uitverkocht en de recensies in de kranten waren lovend. Vanaf 1932 werden deze uitvoeringen geopend met de 'vaandelgroet'. In een recensie wordt vermeld: Na deze groet, waarbij de aanwezigen zich van hun zetels verheven [sic], was het woord aan de voorzitter, de heer P Blokker. Dat de vereniging hoog stond aangeschreven blijkt uit het programma van de opening van het openluchttheater op 17 juli 1935, waar Be Quick het eerste optreden mocht verzorgen. De krant schreef: Wij stippen even de nummers aan, welke ons het meest troffen en noemen dadelijk het fraaie werk van gymnastiekvereniging Be Quick. Voor een uitvoering moest veel werk worden verzet. Het overbrengen van de veelal zware turntoestellen was geen sinecure. Voor plaatsing van een rekstok of de ringen waren frames gemaakt, die met vier staalkabels aan vaste punten op het toneel werden bevestigd. De gymnastiekdemonstraties werden afgewisseld met korte cabaretvoorstellingen, die door de leiding van de vereniging waren bedacht. Directeur J. van Zoonen was muzikaal en een kei in het samenstellen van ballet- en cabaretvoorstellingen. In 1942 werden twee uitvoeringen gegeven op verschillen de dagen, één door de aspiranten en één door de overige leden. Vanwege het grote ledenaantal gebeurde dit ook in de jaren vijftig. Tijden veranderden, in 2001 verdween De Rustende Jager. Sindsdien wordt er eens in de vijf jaar een uitvoering gege ven in de Euro-sporthal. Uiteraard met gymnastiekdemon straties als basis, maar afgewisseld met cabaretsketches. Inmiddels heeft de moderne techniek hierbij zijn intrede gedaan. Alles wat zich op de vloer afspeelt wordt via een beamer weergegeven op een groot scherm, zodat alle aanwezigen een duidelijk beeld krijgen. Bergense activiteiten Be Quick heeft altijd deelgenomen aan allerlei activitei ten. Tijdens het jaarlijkse bloemencorso in 1933 kreeg de vereniging de ereprijs voor de uitbeelding van de lucht ballon van de Franse professor Auguste Piccard. Verder werden er demonstraties in het openluchttheater gegeven voor de toeristen en werd deelgenomen aan bevrijdings optochten en de Sinterklaasintocht. Be Quick werkte ook mee aan de organisatie van diverse activiteiten, zoals de 'bondswandeltochten' die de gymnastiekbond* in Bergen en omgeving hield voor gymnastiekverenigingen in de regio, Bergen Binnenste Buiten (het jaarlijkse 'stratentoer- nooi' in de Euro-sporthal), het 'rondje van Bergen' (hard loopwedstrijd) en de jaarlijkse sport- en speldag voor alle Bergense kinderen (ook niet-leden) van 6 tot 12 jaar. De soms wel honderd kinderen verzamelden zich om half tien op de Noordlaan en liepen dan onder begeleiding naar de Bokkenweidjes in het Staatsbos. De kinderen hoefden al leen een lunchpakket mee te nemen; voor drinken, fruit en snoep werd gezorgd. De kosten hiervan werden vele jaren gedragen door bestuurslid en kindervriend Cas Min.

Bergense kroniek | 2018 | | pagina 28