'De voorzitter deelde mede, dat dit een voorstel van de meerderheid van het bestuur was, waartegen hij zich, wegens de nauwe familierelatie met den voorgedragene, met kracht moest verzetten. Voorkomen moest worden, dat de indruk werd gevestigd, dat het bestuur van de V.V.V. berustte op een familieregeering. - De heer Klomp, die namens de meerder heid van het bestuur het voorstel verdedigde, betoogde, dat hij mr. Zeiler als een concentieus [sic] jurist had leeren kennen. Spr. was overtuigd, dat de V.V.V. in mr. Zeiler een uitstekende secretaris zou krijgen en oordeelde, dat de vereeniging zich gelukkig mocht prijzen, dat deze zich daarvoor beschikbaar stelde. Als mr. in de rechten was hij zeker een zoodanige per soonlijkheid, dat hij stellig niet aan het handje van zijn vader zou loopen en bovendien kende spr. de voorzitter voldoende, om te weten, dat er onder zijn leiding nimmer sprake van een familieregeering zou zijn. Denkbeeldige moeilijkheden, in verband met den indruk naar buiten, waren z.i. best te ondervangen.' Met 34 van de 37 stemmen werd de nieuwe secretaris gekozen. 17 JUDELL EN ZEILER - EEN BERGENSE VERBINTENIS Huldiging van C.F. Zeiler wegens zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap van de VVV op 29 januari 1937. Zittend het echtpaar C.F. Zeiler en J.Th.G. Zeiler-van Aaken. Staand v.l.n.r. J.A. Roggeveen-van Vliet, Herman Judell, F.C.H. Judell-Reeders, Trien Klomp-Zult, J.C. Leijen, Nettie Zeiler, Dirk Klomp, M. Evenhuis-Nieboer (administratrice) en J.H. Roggeveen. Collectie auteur. de vraag was gerechtigd of die nauwe verwantschap bin nen het bestuur wel goed zou zijn: De woorden van Dirk Klomp over de inzet van de jonge ge neratie Zeiler als opvolger van Judell waren wat de VVV be treft zeker profetisch. Maar ook deze doorgewinterde jour nalist kon niet voorzien, dat er nog een andere lijn tussen beiden zou komen te lopen. Die begon op 10 mei 1940, en die zullen we volgen in het tweede gedeelte van dit verhaal. Bronnen en literatuur - Archief van mr. Herman Judell, advocaat en procureur te Bergen NH, 1924-1937. Inleiding en inventaris door F.D. Zeiler, 2013. - Archief van mr. Pieter Langeveld, mr. Herman Judell en mr. Frits Zeiler, 1921 t/m 1947. Inleiding en inventaris door F.D. Zeiler, 2014. - Archief van de VVV Bergen, 1907/08-1992. Inleiding en inventaris door F.D. Zeiler, 2009. [NB nog niet overgebracht naar het Regionaal Archief] - J. Bruynzeel. Van Vogel Coy tot Karperton. Bergense Kroniek 4, 1997: 20-24. - P. Groen. Varkensfokkerij De Karperton en omliggende bedrijven. Ber gense Kroniek 8, 2001: 16-19. - Joggli Meihuizen. Smalle marges. De Nederlandse advocatuur in de Tweede Wereldoorlog. Amsterdam 2010. - Frits David Zeiler. Een briefwisseling uit 1907. In: Kees de Bakker (red.). Hier is het paradijs niet verloren. Schrijvers over Bergen aan Zee. Schoorl, Uitgeverij Conserve, 2005: 11-36. - Frits David Zeiler. Honderd jaar Hertenkamp. De aanleg van het Van Reenenpark in 1913. Bergense Kroniek 20, 2013: 14-19. - Mr. F. Zeiler. De 'Van Reenen-Servituten'. Bergense Kroniek 2, 1995: 18-21.

Bergense kroniek | 2018 | | pagina 19