cw( essT*u«w-jr DUIN VERMAAK ®ERGEN N, H. Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee) en de familie Van Reenen. Zij waren eigenaar van het strand en verhuurden de strandstoelen. Het pa viljoen werd begin mei opgebouwd en na afloop van het seizoen, half september, weer afgebro ken. Doordat het strand bij de hoofdafgang te smal werd, werd het paviljoen later verplaatst naar de C.F Zeilerboulevard iets verderop. Twee keer is het paviljoen tijdens een zware storm volledig weggespoeld en moest het opnieuw worden opgebouwd. Van 1971 tot 1997 voerde Gerard Meyer de exploitatie. In 1997 werd het strandpaviljoen verkocht. De naam van het (nu permanente) paviljoen is Hemingway's Beach Res taurant (foto vroeger: collectie Gerard Meyer, begin Jaren 60, foto nu: Bert van der Miesen, 2018). (Jan Onrust en Arie Maasen). Strandpaviljoen café-restaurant Meyer was toentertijd het enige strandpaviljoen in Bergen aan Zee en stond vlakbij de hoofd afgang naar het strand. Voor de overname was nog toestemming nodig van de BEM (N.V. Bouw Duinvermaak Vanaf 1906 was er al een speeltuin bij Duinvermaak aan de Breelaan 132, dé bestemming van veel schoolreisjes. De speeltuin lag vroeger aan de andere kant van Duin vermaak, de Noordlaan-kant. Duinvermaak, nu pannen koeken- en pizzarestaurant, was en is een druk bezoek- punt. Begin 1800 stond er op deze plek een boerderij. In 1855 werd de boerderij afgebroken en werd er een nieuw huis gebouwd. Klaas Bruin kocht het pand in 1860 en verbouwde het tot een herberg: Duinvermaak, ook wel Vrouwtje aan 't Duin genoemd. In 1913 werd de her berg vervangen door het huidige Duinvermaak. Tot 1975 was de familie Bruin de eigenaar. De exploitatie ging van vader op zoon. In de jaren 50 werden hier ook sport toernooien, o.a. tafeltennis, georganiseerd. In 1975 nam Gerard Schiering de exploitatie over. Vanaf 1991 werd het pand in delen gerestaureerd. In 2000 kreeg Duinver maak de status van Rijksmonument. Hans Weber nam in 2008 de exploitatie over (foto vroeger: collectie Regionaal Archief Alkmaar, vervaardiger onbekend, datering 1910, foto nu aan de Duinweg: Bert van der Miesen, 2018). Strandpaviljoen café-restaurant Meyer Begin jaren 60 kochten Wim en Sjaan Meyer, eigenaren van een melkhandel en lunchroom in Bergen aan Zee, het strandpaviljoen Ulysses. Ulysses werd vanaf 1948 geëxploiteerd door de fa. Onrust en Maasen Met dank aan Marja Verink voor de suikerzakjes van Duinvermaak, de Hertenkamp en het Oranje Hotel, Ed Duin voor Het Wapen van Bergen, Herman Gelens voor De Rustende Jager, Fred Jostmeijer voor zijn informatie over Het Wapen van Bergen, Dick Beeldman over hotel Herten kamp, Gerard Meyer voor zijn informatie en het suikerzakje van strandpaviljoen Meyer. Bronnen - Alkmaarsche Courant 28 nov. 1930, 30 dec. 1960. - Al meer dan 100 jaar! Speciale uitgave ter ere van 100 jaar Duinvermaak. Najaar 2014. - J. Berveling. Hebben is houden. Soesterberg 2009. - Noord-Hollands Archief. Handelsregister inv. nr. 552. - Bergense Kroniek, themanummer 5. De Rustende Jager. Juni 2003. - www.suikerzak.nl. SUIKERZAKJES MET EEN GESCHIEDENIS SPffL Fyifg tU MOW J.V5

Bergense kroniek | 2018 | | pagina 29