later opgevolgd door zijn zoon Piet van Campenhout jr. Een café voor biljartliefhebbers: regelmatig waren er wedstrijden en toernooien. Ook de tafeltennisvereniging de Merletten en de schietvereniging De Vrijheid trainden er. Eind jaren 90, na het overlijden van Piet van Campenhout jr. werd de exploitatie beëindigd. Het pand werd dichtgetimmerd om krakers buiten de deur te houden. Toch was het een tijdje een kraakpand. Het Wapen werd met felle kleuren beschil derd. In 2006 werd het pand gesloopt. Het heeft enige jaren geduurd voor er weer een nieuw Wapen van Bergen stond. Het gebouw is eigendom van de familie Mooij (foto vroeger met het wapen in spiegelbeeld: collectie Regionaal Archief Alkmaar, vervaardiger Trees Bruinsma, datering 1999, foto nu: Bert van der Miesen, 2018). 9Cei rWuhP fL~ Het Wapen van Bergen Het Wapen van Bergen, gevestigd aan de Breelaan 35, is begonnen als melksalon. Aan het begin van de 20ste eeuw exploiteerde melkslijter Hubertus Schouten er zijn Sport- rust, een verwijzing naar de paardenrennen op de renbaan dichtbij zijn pand. In 1910 werd Theo Berkhout de nieuwe ei genaar van de melksalon. Hij vestigde er zijn pension-lunch room Berkhout. Na de oorlog, in 1947, werd het pension geheel gerestaureerd en geopend als hotel-café-restaurant Het Wapen van Bergen, geëxploi teerd door Piet van Campenhout sr., voort. In 1954 nam Albert Slot het hotel over. Al vroeg in de jaren 60 adverteerde Slot met kindermenu's: 'Eet er eens uit...met de kinderen.' Het hotel had een groot terras. In 1974 stopten Albert Slot en zijn vrouw Frida met het hotel en verkochten het aan John Selbach die er een casino in vestigde. In 1975 kocht Dick Beeldman het gebouw en verhuurde tot 1979 appartementen en hotelkamers onder dezelfde naam Hertenkamp. Het restaurantgedeelte werd een Chinees restaurant: Peking. Na Dick Beeldman (vanaf 1980) heeft het gebouw verschillende horecagelegenheden gehuisvest: een Joegoslavisch restaurant van Gobels met daarnaast Dolly's bar, kippenrestaurant De Mollige Haan en Steakhouse De Barbaar. Het Chinese restaurant was inmiddels verhuisd naar De Oude Prins. Aan de voorzijde van het hotel heeft ook nog een Italiaans restaurant Mama Mia van Arnaldo en Thea Gallie gezeten. In 1994 werd het gebouw afgebroken. Nu staan er twee appartementsgebouwen (foto vroe ger: collectie Regionaal Archief Alkmaar, vervaardi ger onbekend, datering 1955, foto nu: Bert van der Miesen, 2018). genaar was Johan Helsdingen. In 1926 kwam er een nieuwe eigenaar: Johanna C. M. Mook-Wielinga. In 1936 werd het hotel gekocht door Johannes A. Dalloyoux. Het Oranje Hotel was een cultureel ontmoetingspunt. Er werd gemu siceerd, toneelgespeeld en gedanst in de grote zaal. Voor veel verenigingen was het een belangrijke vergaderplek. In 1966 stopte het echtpaar Dalloyoux met het hotel en werd de NV Amstelland de nieuwe eigenaar. Er volgden verschillende naamsveranderingen, o.a. Grand Hotel Eli sabeth en B'67, maar het verval is dan wel ingetreden. In 1986 werd het afgebroken (foto vroeger: collectie Regi onaal Archief Alkmaar, vervaardiger onbekend, datering 1930, foto nu: Bert van der Miesen, 2018). Hotel Hertenkamp Hotel Hertenkamp aan het Van Reenenpark 24 is begonnen als pension Hertenkamp in 1922. De eerste eigenaar was Herman Dijk, die het met zijn vrouw Pietertje Dijk- Nueboer exploiteerde. Na zijn overlijden in 1947 zette zijn weduwe het bedrijf nog enige jaren 26 BERGENSE KRONIEK, APRIL 2018 W C.fl fe 'f\\' tfi ,».<i H7TNKA.W lil llt s .V. L, SLOT. TH

Bergense kroniek | 2018 | | pagina 28