27 ÉÉN DOEL Berdos was daarbij zeer positief en constructief en verleen de alle medewerking. Maar het bestuur van BSV zag voor de eigen club voldoende bestaansrecht voor de eerstvol gende vijf jaar en wenste eerst concrete privatiseringsplan nen van de gemeente af te wachten. Men zag nog geen heil in een nader onderzoek. Na drie bijeenkomsten, in augustus van hetzelfde jaar, liet de Denktank al weten zich op te hef fen; de commissie paste ervoor om een vrijblijvend rapport samen te stellen. Poging 6: een intentieverklaring Weer veertien jaar verder. Op 14 maart 2011 lieten de besturen van BSV en Berdos in een gezamenlijke brief aan de leden van beide verenigingen weten dat er oriënterende gesprekken met de gemeente werden gevoerd over een mogelijke fusie. Dit op initiatief van de gemeente in 2010, met als voornaamste redenen bezuinigingen en anticiperen op vergrijzing. Volgens een haalbaarheidsonderzoek dat inmiddels was uitgevoerd, was er voldoende draagvlak voor een samengaan en concentratie van de clubactiviteiten op de Kiefthoek, sinds 1967 de thuishaven van Berdos. Na twee jaar van onderhandelingen en besprekingen met de gemeente werd op 15 februari 2013 de intentieverklaring tot een fusie getekend door voorzitters Maarten Schiphorst van Berdos en Brendan Hulshoff van BSV. Maar hiermee lag de fusie nog niet vast, aldus Maarten Schiphorst. Eerst zou een projectgroep een werkplan opstellen. Alle wensen van de clubs - zoals een nieuw clubgebouw, een tweede kunst grasveld en een 'gedegen' parkeergelegenheid - zouden hierin worden opgenomen. Bovendien zou het laatste oor deel bij de leden van de verenigingen liggen. Nog een jaar later, in 2014, staakten de voetbalclubs de besprekingen met de gemeente vanwege een onoverbrugbaar verschil tussen de verwachte financiële tegemoetkoming van de gemeente en de geraamde kosten van de fusiepartners. Zo wilde de gemeente niet tegemoetkomen aan de wens voor een nieuw clubgebouw. Met de raadsverkiezingen op komst hoopte men op een nieuwe ronde (en nieuwe kansen) met een ander college. De BAL is rond Uiteindelijk werd in december 2014 een belangrijke stap gezet in de richting van de fusie: er lag een akkoord tus sen de clubs en de gemeente over de voorwaarden en uitgangspunten van de gemeente. Afgesproken werd dat er begin 2015 bij de twee verenigingen gelijktijdig een Bijzondere Algemene Ledenvergadering (BAL) zou worden belegd. Als de leden met de plannen zouden instemmen en ook de gemeenteraad akkoord zou gaan, dan kon de fusie gerealiseerd worden. Het lukte echter niet om de vergaderingen gelijktijdig te laten plaatsvinden, onder andere doordat het quorum (het volgens de statuten vereiste aantal stemmen) bij beide ver enigingen eerst niet werd gehaald. De leden van Berdos gingen op 20 maart 2015 op voor de BAL. Maar het quorum werd niet gehaald en een nieuwe BAL zou de beslissing moeten brengen. Een proefstemming op deze eerste BAL wees uit dat alle aanwezigen voor de fusie waren. Op de tweede BAL - 8 april - stemden inder daad alle stemgerechtigden voor de fusie. Het fusieproces kon worden gestart - als BSV ook had ingestemd. Bij BSV was er eerst op 6 februari een informatieavond die hectisch verliep. Op de vraag of de vergadering akkoord ging met verdere onderhandelingen met de betrokken par tijen stemden 57 leden voor, maar 52 leden stemden tegen en wilden dat BSV zelfstandig bleef. Op de eerste echte BAL op 22 april werd het quorum niet gehaald. Een nieuwe vergadering op 11 mei 2015 had een positief resultaat: met 146 stemmen voor en 8 stemmen tegen zei ook BSV 'ja' tegen de fusie. Een geslaagde (doel)poging! De zevende poging had dus eindelijk doel getroffen en de fusie kon gerealiseerd worden. De gemeente gaf aan de fusie te ondersteunen met geld voor een clubhuis (geen nieuwbouw, wel renovatie), een parkeerterrein (tevens transferium) en een tweede kunstgrasveld. Voor de ge meente was de winst dat ook scholen voor de sportlessen gebruik konden maken van het terrein. Dinsdag 25 augustus 2015 was de fusie een feit. Het lukt de kersverse vv Bergen echter niet om al van start te gaan met het seizoen 2015-2016; er was zó veel te organiseren. Bij de start van het seizoen 2016-2017 rolde de eerste bal naar een mooie toekomst voor het voetbal in Bergen. Bronnen: - Fred Rühl, Mart Henneke. BSV 1920 - 2000. De geschiedenis van de Berger Sport Vereniging. Bergen, mei 2000. - J.J.M. Schmidt. 50 jaar Berdos 1932 - 1982. Bergen, maart 1982. - Regionaal Archief Alkmaar, deelcollectie Piet Mooy - Archief VV Berdos

Bergense kroniek | 2017 | | pagina 29