26 BERGENSE KRONIEK, NOVEMBER 2017 Rivalen Bij derby's komen de supporters vaak met de gekste acties om hun tegenstander te intimideren (een derby is een wedstrijd tussen twee clubs uit dezelfde plaats of regio, in dit geval dus tussen Berdos en BSV). Ook in Bergen was de spanning vaak te snijden. In de plaat selijke cafe's werden weddenschappen afgesloten, er is weleens een middenstip gestolen, of doelpalen werden beschilderd. Maar het kwam nooit tot ongere geldheden. De veteranen van Berdos en BSV hebben op de maandagavond van de kermis een eigen kermisderby op het Van Brederodeveld (1982). De spelers van beide teams staan door elkaar. Achter v.l.n.r.: Cor Mijlhoff, Dirk Kers, Willem Pul, Dhr Akse, Jan Bakker, RoeI Jonker, Klaas Borst, Toon Bleeker, Jan Schuurman, Aad Roobeek, Jaap Dekker, Piet Krijgsman, Johan Kuin, Nico Vrasdonk, Henk Schotten, Jan Roozendaal, Maarten Bakker, Henk Vonk, Joop de Waal, Jaap Water. Voor v.l.n.r.: Elly Smit, Piet Kooyman, Cock Schotten, Eef Beemsterboer, Dries Kleverlaan, Rein Dekker, ldo van de Grijspaarde, Wout Tuyn. Collectie Archief VV Berdos balverenigingen. Daarbij vond de PvdA dat de verenigingen zelf het initiatief moesten nemen en de VVD vond samen voeging ook 'uit sportief oogpunt' van belang. Liberaal Ber gen was van mening dat er twee sportcomplexen in Bergen konden blijven. D66, CDA, Liberaal Bergen en Groen Links hebben zich niet concreet uit over de fusie uitgesproken. Poging 4: toekomtgesprekken Inmiddels was de samenleving al veel minder verzuild. Berdos was al sinds 1979 niet meer katholiek. De rivaliteit onder de jongeren van de twee clubs was ook al niet meer zo groot: ze zaten bij elkaar op school en beoefenden vaak samen andere sporten. De ouderen hadden het er moei lijker mee als hun club, waar ze al hun leven lang lid van waren, zou ophouden te bestaan. Velen zagen een fusie dan ook als het moment om te stoppen met hun vrijwil ligerswerk, waarmee een hoop ervaring verloren zou gaan. Op initiatief van BSV hadden de beide dagelijkse besturen op 21 september 1995 een gesprek over de toekomst van beide verenigingen. Besloten werd om gezamenlijk een commissie te benoemen met als taak een en ander nader te onderzoeken. ln januari 1996 werden de gesprekken echter voorlopig opgeschort om zich te beraden op de gevolgen van de privatisering die de gemeente Bergen zich voornam. Zo trok de gemeente zich terug uit het onderhoud van de velden. Poging 5: een denktank In 1997 volgde weer een particulier initiatief van enkele leden. De BSV'ers Paul Roels, Jan Klok en Edwin Vonk en Berdos-man Fred van Elst, richtten samen de commissie Denktank op, die op 21 mei 1997 voor het eerst bijeen kwam. Zij zouden een onderzoek instellen naar de mogelijk heden voor een fusie, maar ze hadden vooraf bepaald dat het onderzoek een concreet resultaat moest opleveren. Zij voerden gesprekken met de besturen van de beide clubs.

Bergense kroniek | 2017 | | pagina 28