I Souvenir <§\d* poor het ^Duinmuóeum Adriaan Venema De Bergense School 27 fraaie documentatie die ze bij iedere verkooptentoonstel ling beschikbaar stelde. Museum Kranenburgh wijdde in 1997 een tentoonstelling aan de 'onmatig' verzamelende Piet Boendermaker. Piet Spijk schreef de rijk geïllustreerde catalogus en van dezelfde auteur verscheen in 2015 een uitgebreidere versie als overzichtswerk van de mecenas van de Bergense School. Zo kunnen we nog wel even doorgaan met het onder de aandacht brengen van al die boeken, catalogi en brochu res over de Bergense kunsten. Dan hebben we het nog niet eens gehad over het KCB, Museum Kranenburgh, de atelierbezoeken en de zwerftochten door het uitgestrekte duingebied. Eén ding hebben ze gemeen: dit zijn de echt Bergense souvenirs, ze houden de herinneringen aan Ber gens natuur en cultuur levend. Bronnen - B. Boersma. Gids voor het Duinmuseum. Bergen, 1956. - D.A.G. Buizer. Het Parnassiapark. In: H. Jellema (red.). Bergen aan Zee. Badplaats sinds 1906. Schoorl, Pirola, 1981. - Comité - catalogus Herdenkingstentoonstelling 25-jarig bestaan Bergen aan Zee, 1931. - D.A. Klomp. In en om de Bergensche School. Amsterdam, Strengholt's Uitgeversmaatschappij, 1943. - Renée Smithuis. Verzamelkwartet Bergense School. z.j. - Piet Spijk. De Bergense School en Piet Boendermaker. Zwolle, Waan- ders uitgevers, 1997. - Piet Spijk. Piet Boendermaker. Mecenas van de Bergense School. Zwolle, Waanders uitgevers, 2015. - A.A. Veer. Kroniek van Bergen aan Zee 1906-1946. In: H. Jellema (red). Bergen aan Zee, badplaats sinds 1906. Schoorl, Pirola 1981. - Adriaan Venema. De Bergense School. Baarn, Het Wereldvenster, 1976. Met deze bijdrage van Bert Buizer komt een eind aan een serie van 'petites histoires', die onder de titel 'Souvenirs' in de Bergense Kroniek verschenen. Het waren gevarieerde onderwerpen, met als gemeen schappelijk kenmerk dat ze op een verrassende manier een stukje geschiedenis van Bergen en Bergen aan Zee voor het voetlicht brachten. Dat werd door veel lezers gewaardeerd en riep ook tal van herinneringen op. Daarom past bij dit afscheid een welgemeend dankwoord van de redactie aan de beide auteurs Bert Buizer en Frits David Zeiler. door B, BOERSMA Jr. (conservator) mcl medewerking van Dr. A. C. V. van Bcmmei en H. Schimmel (aid. Natuurbescher ming en landschap van het Staats bosbeheer). Gids voor het Duinmuseum. De voorzijde van het in 1914 in het Parnassiapark gebouwde rietge- dekte gebouw D. K L Jarenlang het standaardwerk van de Bergense School, het boek door D.A. Klomp met omslagontwerp door Frans Lammers Het recent verschenen Verzamel kwartet Bergense School door Renée Smithuis Catalogus van de herdenkings tentoonstelling naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee. Het omslagont werp is van Matthieu Wiegman In 1976 verscheen dit nieuwe naslagwerk over de Bergense School door Adriaan Venema, voor het eerst met kleuren illustraties Het nieuwste werk uit 2015 over de Bergense School en de verzamelaar mecenas Piet Boendermaker Verzamelkwartet Bergense School

Bergense kroniek | 2016 | | pagina 29