as Op 22 juni 1954 werd in huize Kievit dochtertje Nellie Gezina (Nel) geboren. Het huis stond destijds onderaan het talud van het tramemplacement, de huidige Baan van Ravenhorst (vernoemd naar 'Opa Mees'). Wanneer de stoomtram (Bello) bij westen- of noordwestenwind rangeerde en weer klaar werd gemaakt voor vertrek naar Bergen, was Alberdien extra oplettend. 'Wasgoed dat aan de lijn hing werd zwart van het roet, de rook stonk verschrikkelijk en ik moest heel snel de kinderwagen met mijn dochter aan de andere kant, vóór het huis zetten, anders was ze ook helemaal zwart gespikkeld! Wat was ik blij dat die Bello in 1955 eindelijk wegging.' Bello aan de noordkant van het huis mocht dan een nadeel zijn, het onbelemmerde uitzicht aan de zuidkant was wer kelijk heel mooi. Ze hadden een vrij uitzicht naar de duinen; niet zozeer als gevolg van het slopen van huizen en hotels door de bezetter, maar veeleer doordat delen van Bergen aan Zee nog niet bebouwd waren. Aan de zuidzijde van de Zeeweg stonden alleen hotel Marconi (later Monsmarem), hotel Casa Blanca (later Victoria) en de woonhuizen 't Sterntje en Hoog en Droog. De gehele noordzijde van de Zeeweg was nog onbebouwd, de Alexanderflat was niet gebouwd evenmin als de panden van Eyssenstein Appartementen. 25 Kinderverzorgsters Antje, Atie, Willy, Alberdien en Aleid (v.l.n.r.) in de vensterbank van de serre van Jong Nederland, 1948 regelmatig op bezoek en hij vroeg Alberdien een avondje uit naar de bioscoop. Zo ontlook de liefde tussen beiden en op 12 september 1950 traden ze in het huwelijk. Alberdien nam ontslag, zoals in die tijd gebruikelijk was als je trouwde. Het jonge stel betrok een deel van het dubbele woonhuis met de naam Kievit aan de Kerkstraat in Bergen aan Zee, waar 'opa' Mees bij hen inwoonde. Echtgenoot Kees was metselaar van beroep en zou ruim veertig jaar voor aannemer Mosk werken. In de wederopbouwtijd was er ook in Bergen aan Zee heel veel werk in de restauratie en de nieuwbouw van huizen. Hieraan heeft Kees letterlijk zijn steentje bijgedra gen. Er bleef gelukkig tijd over om het eigen woonhuis, dat ze van 'opa' kochten, te renoveren. Een schuur in de achter tuin werd verbouwd tot zomerwoning. Gedurende de zomer woonden Alberdien en Kees hier en verhuurden ze het 'grote huis' aan badgasten. Dat leverde een aantrekkelijke bijver dienste op, die verder werd aangevuld door de fietsenstal ling, die Kees en Alberdien in de jaren vijftig begonnen aan het eind van de toen nog doodlopende C.F. Zeiler Boulevard: f 0,10 per fiets. Kees bouwde de stalling zelf op, uit gepre fabriceerde betonnen elementen. Kees zette zijn werk in de huizenbouw gewoon voort, dus het werk in de stalling kwam vooral neer op Alberdien. Toen de bromfiets meer en meer als vervoermiddel in gebruik kwam - Alberdien: 'Daar had ik al gauw genoeg van' - verkochten ze na zeventien jaar hun bedrijfje. De loods is nog steeds als fietsenstalling in gebruik. Huize Kievit Alberdien met haar dochter voor de fietsenstalling aan het einde van de C.F. Zeiler Boulevard, augustus 1955. Rechts de strandkiosk van Sjoers, nu Rembrandt aan Zee. Het koloniegebouw Jong Nederland na de restauratie in 1947. Links zijn nog juist de gymzaal en de monumentale lighal zichtbaar

Bergense kroniek | 2015 | | pagina 27