17 VAN RUST WAT TOT TAQA Nadat het pand een periode had leeggestaan, werd het ge kocht door de bekende juwelier Jos Peperkamp, die moge lijkheden zag er een bijzondere juwelierszaak van te maken. Hij had een grote liefde voor Griekenland en haar cultuur. Eigenhandig verbouwde hij het pand naar voorbeeld van een Griekse tempel. Peperkamp: 'De pilaren zijn gewoon stalen H-profielen, omtimmerd en met cement bestreken!' Maar ook Jos Peperkamp kon de exploitatie moeilijk rond- krijgen. Ook niet toen hij het deel van de voormalige dans zaal doorverhuurde aan onder meer een ooglaserinstituut en een tandtechnisch bedrijf: beide gingen failliet. Op het gebouw rustte geen zegen meer; Jos Peperkamp vertrok naar Griekenland, nadat hij zijn pand in 2010 had verkocht aan Limoservice Pach. Een jaar lang zagen verbaasde voor bijgangers lange 'Amerikaanse' limousines op het terrein staan. Het was een overgangssituatie, want Pach wilde het pand verbouwen tot een luxe villa. Dat betekende opnieuw een woonfunctie, dus een zoveelste bestemmingsplanwijzi ging! De gemeente nam daar volgens Pach te veel tijd voor. Op zijn beurt kwam voor Pach de redding van Taqa Energy dat het lege gasveld onder de nabije Loterijlanden opnieuw in gebruik wilde nemen voor gasopslag. Taqa zag in het oude Rust Wat een mooie kantoorplek naast de boorlocatie en huurde het pand van Pach voor een periode van drie jaar. Na ons bezoek aan het kantoor moet echter geconclu deerd worden dat van de oude bestemming als nachtclub - laat staan van het café Rust Wat - niets meer over is. Zowel inwendig als uitwendig heeft het complex een complete metamorfose ondergaan. De enige herinnering aan het verleden krijgt men, reizend met het openbaar vervoer, als tijdens de busrit halte Extase wordt omgeroepen bij het passeren van het gebouw. Zo blijft na veertig jaar toch nog iets uit de historie voortleven, al is het maar een naam. Bronnen - Interviews met: Margreth van den Berg, Jos Peperkamp, Mart Groentjes, Ans van der Heyden, Jo Laan, Taqa PR-afdeling. - Alkmaarsche Courant juni-aug 1952 en 16 juni 1961 - Notarieel archief L. Top - Verslagen gemeenteraad Bergen 1935 - Duinstreek 2011 - Kadaster - koopaktes - Cees Tempel. O, Nederland geef me rijst met kouseband. In Traditie, een uitgave van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, zomer 2003. - Internet Opeenvolgende bestemmingen van een illuster café Café Rust Wat 1913-1952 La Cubana 1952-1953 Café-dancing De Tourist 1953-1960 The Tourist Club 1960-1961 Bar-dancing Extase 1961-1977 De Berger Meermin 1977-2004 Peperkamp juwelier 2004-2010 Limoservice Pach 2010-2011 KantoorTaqa 2012-2014 Een impressie van de villa die Pach graag op deze plek had laten verrijzen. Bron: Duinstreek 2011 Het pand in de periode Jos Peperkamp. Foto: K. van der Hoek Het pand als kantoor van Taqa tijdens de activiteiten in 2012. Foto: K. van der Hoek

Bergense kroniek | 2015 | | pagina 19