Valeton, een eigen gedichtenreeks uitgaf. De eerste bundel was van Hugo Pos. Nicoline gaat rechtop zitten, haar ogen gaan stralen en ze declameert uit haar hoofd: Voordat ik afreis, Charon, heel licht, handbagage, de boedel opgedeeld, de leeftocht weggedaan, gun mij een laatste blik als zwermen ganzen in V-formatie naar het Zuiden gaan. De tweede gedichtenbundel In de Conjunctief was van de hand van mijn echtgenoot. Het gedicht gaat over vogels; ik heb dat later in mijn eigen programma opgenomen. Hoe kwam het dat u de woning 'Westdorp' aan de Sluislaan destijds kocht? Een dochter van mij speelde met de kleindochter van Annie Romein-Verschoor die toen in huize Westdorp woonde. Na de verhuizing van deze familie hebben wij de woning eerst gehuurd en daarna gekocht, want mijn man had het helemaal niet naar zijn zin in de Nessen. Kunt u iets vertellen over dit bijzondere huis? Het was een woonhuis met een leien dak en héél veel raampjes. Een vraag over het aantal ramen werd altijd in een puzzeltocht opgenomen. Zelf weet ik niet meer hoeveel raampjes er waren. Wat ik nog wel weet, is dat ik altijd zelf de ramen moest lappen, want de glazenwasser liet meteen na de eerste keer verstek gaan. Er stond vroeger een foto van ons huis in een folder van de gemeentelijke belastingen, waardoor men dacht dat het een bijkantoor van de gemeente Bergen was. Het woonhuis staat nu op de gemeentelijke monumentenlijst vermeld en wordt regelmatig door kunste naars vastgelegd. Hoe lang geleden is 'Westdorp' gebouwd? In 2012 was het honderd jaar geleden dat het huis werd ge bouwd in opdracht van een apothekersechtpaar uit Rotter dam om er in de zomer te vertoeven. Bijzonder was dat de vrouw des huizes een tante van Adriaan Roland Holst was Nicoline van Rhijn en George Vis tijdens Literair Concert in het Witte Kerkje, 1997 't Sluisje in 1915, nog schuin gemetseld tegen het inregenen. Foto PJ. Brouwer, Bergen

Bergense kroniek | 2014 | | pagina 31