Wonen en werken op Het Hof Dienstmeisjes op Het Hof: de zusjes Reiny en Annie Krul en Annie Klinger Reiny Krul werkte als jong meisje in Hoorn. Zij kon geen zwaar huishoudelijk werk doen, maar wel op kinderen passen of assisteren in de keuken. Op een kwade dag verdronk haar verloofde tijdens een zeiltocht; het was daarom maar het beste dat zij uit Hoorn weg zou gaan vanwege alle herinneringen. Via haar zus (of een andere connectie) kwam zij aan werk in het toe ristendorp Bergen, bij pension 'De Wilg'. In die tijd woonden 'freule' Louise, broer Adolf en broer Hendrik van Reenen, alle drie vrijgezel, op Het Hof, hun ouderlijk huis waar zij waren opgegroeid met hun ouders Jan Jacob van Reenen en Wilhel- mina Rendorp van Maquette en hun andere broers en zussen o.a.: Jacob, Joachim, Willem, Maurits, Jacoba, Maria, Elizabeth en Agneta. Broer Adolf van Reenen was 74 jaar en teruggekeerd van een tabaksplantage in Indië. Reiny werd later op Het Hof als keukenhulp aangenomen; zij kon goed koken. Reinier Wittebrood was op Het Hof als tim merman/houtvester baas van de timmerwerkplaats in de Zwarte Schuur. Toen hij 50 jaar in dienst was kreeg hij een herden kingsbord van Jacob van Reenen, gemaakt door Jaap Ruiter, de herdenkingsborden-maker die op Hoflaan 2 woonde. De zoon van deze Reinier, Jan Wittebrood, was in de crisistijd houthak ker op Het Hof. Op een dag moest hij een opengewaaid raam van Het Hof repareren en daar ontmoette hij Reiny voor het eerst. Die winter kregen zij op het ijs van de Hofvijver verke ring en even later trouwden ze. In 1943 moet ook 'freule' Louise op bevel van de bezetter eva cueren en op haar verzoek ging Reiny mee naar Rozendaal (bij Arnhem) en later mee naar Velp. Toen zij later weer thuis was bij haar man in Bergen, ontving zij op 7 januari 1944 een brief geschreven door de buren uit Velp. Met Loe en Dolf gaat het ook wel goed, Loe komt nog al eens YVON BOS EYSSEN Reiny Wittebrood-Krul

Bergense kroniek | 2014 | | pagina 39