De allereerste apotheek 'Na een korte tijd bij dokter Lugten te hebben gewerkt, mocht ik mee verhuizen naar de gezamenlijke artsenapotheek. Dat was eerst niet de bedoeling, omdat ik de jongste was en er een assis tente uit moest. Maar omdat Tiny Punt van de Dorpsstraat een baan in Alkmaar kreeg, kon ik blijven. Zo ben ik daar in 1947 als 20-jarige apothekersassistente begon nen. Deze eerste apotheek was erg klein behuisd, en daarom was er geen plaats voor handverkoop. Op de foto is de apotheek links te zien; de twee ramen rechts waren van het woongedeelte van mevrouw Kops. (Zij was, als ik mij goed herinner, de beheerster van Het Sterkenhuis). Op de deur van de apotheek is met enige moeite de naam 'D' Oleander' te lezen. Op de interieurfoto sta ik achter de 'recepteertafel'; achterin staat mevrouw Smit. Zij heeft met de op- en inrichting meegeholpen en is kort daarna vertrokken.' 'Enkele jaren na de oprichting kwam in 1949 een geschikter pand vrij aan de Stationsstraat. Daar was plaats voor kant en klare me dicamenten, en ook konden we nu de toeristen helpen met hun recepten. Het was daarmee een echte apotheek geworden. Tot eind 1951 heb ik daar gewerkt, en daarna was ik er tot circa 1960 als invalkracht werkzaam. Mijn kinderen bracht ik dan bij mijn ouders aan de Breelaan. Ik heb altijd met veel plezier ge werkt in de Bergense apotheek 'D' Oleander'.' C.A. Wildeboer-Kloosterboer In de Bergense Kroniek van april 2013 verscheen het tweede en laatste deel van een artikel over Medische zorg in Bergen 1850-1950, geschreven door Piet Vijn. Daarop kwam een reactie van mevrouw lens Wildeboer-Kloosterboer over de eerste Bergense apotheek 'D' Oleander' aan de Stationsstraat. Maar volgens mevrouw Wildeboer was dat niet de eerste apotheek, die werd in 1947 gevestigd aan de Oude Prinsweg. Zij laat haar reactie vergezeld gaan van enkele foto's die hiervoor het bewijs vormen. Boven dien was zij in die echte eerste apotheek vanaf het allereerste begin werkzaam als apothekers assistente. Daarom laten we haar daar over graag zelf aan het woord in navolgend relaas. foto aangeleverd door de auteur

Bergense kroniek | 2014 | | pagina 7