Het bleek een les die Ide Min nooit heeft vergeten. In zijn auto's werd nauwelijks gereden. Niet bij droog weer - dan kon hij immers makkelijk fietsen - en ook niet als het regende, want dat was zonde van de lak'. Zodat ze ten slotte door de erfgenamen, van binnenuit hopeloos doorge roest, uit hun onverwarmde, vochtige garageboxen werden bevrijd. Speeltjes voor oude jongens Deze gebeurtenis illustreert ook de grote mate van toleran tie, beter gezegd vrijheid, die de vaste klanten zich konden permitteren. Vooropgesteld dat bepaalde ongeschreven regels in acht werden genomen. Eén van die regels was dat de 'directie van Het Berger Veerhuis' zoals Ide zichzelf wel gekscherend noemde, als lid werd opgenomen in de clubs die zijn café als clubhuis beschouwden. En zo kon het gebeuren dat hij zich op gevorderde leeftijd aansloot bij de Berger Oldtimer Club (BOC). In feite een stel lief hebbers van klassieke motorfietsen voortgekomen uit de loterijclub De Volgende Keer. Nu kon hij bewijzen dat zijn stoere verhalen over een solorit, lang geleden naar het verre Noorwegen niet was verzonnen. En de motor waarmee hij Het Bergerveerhuiskoor 30 juni 2002. Staand v.l.n.r. Janneke Diephuis, Tiny Vink, Siem Jonker, Anneke Schouten, Ceciel Boorsma, Anita Helman, Liesbeth Kaldenbach, Ben Hof, Ruud Mars, Edith Otto, Maarten Smit, Erna Visbeek, Sandra Min, Trinette Engelsman, Ludo Tros. In het raamkozijn: Leon Boot, Maarten van Alfen. Zittend 2e rij: Henk Lambeck, Wil Jonker (t), Ineke Ton, Jan Frederiks (t), Diny van den Akker, Ankie Smit (t), Carola Jonker, Nico Vrasdonk. Zittend voorste rij: Rob Bos-Eijssen, Aat Bakker. Liggend: Gerrit Eijnsen (foto: Rodi media/Bertil van Beek). Leden van de motorclub BOC op het erf in de jaren 90. V.l.n.r. Willem Houtenbos, Willeem Hoogeboom (geknield), Henk van Eijk (gebogen), Theo Hof, Henk Botman. Ide Min kijkt belangstellend toe (foto eigendom Piet van Eijk). Willem Hoogeboom (eén van de BOC-leden) laat het geluid van een motor horen. Eind jaren 80 (foto: Piet van Eijk).

Bergense kroniek | 2012 | | pagina 22