meer bij. Ik was opgelucht, want ik kon zo mijn geesteskin deren behouden, al heeft hij die ene die ik daar gemaakt had wel gekocht. Ook vaak geschilderd heb ik het Vredeskerkje in Bergen aan Zee. De strandtent in Bergen aan Zee van de 'Jonkheer' (Dick Peters van Nijenhof) heb ik zelfs meerdere keren geschilderd. Net als het landhuis aan de Breelaan van de familie van Trudie de Waard, meermalen voor verschillende familieleden. En ook het huis van mevrouw Koopman-Krijt, zij is nog burgemeester geweest van Obdam, aan het Spaanse Pad. En niet te vergeten het oudste huisje van Bergen aan het Nachtegalenlaantje. Ik zat ook vaak te schilderen bij de Volkshogeschool. En vele malen heb ik de Zwarte Schuur vereeuwigd en ook de boer derij ernaast en de paardenactiviteiten erachter. Ook het be kende Dromenlaantje met het leuke bruggetje was een dank baar onderwerp. Evenals de mooie Bergense molen buiten het dorp aan het begin van het landweggetje naar Alkmaar. En dan de oude herberg 't Woud bij Egmond aan den Hoef, waar we menigmaal op het terras hebben gezeten. Je kwam er over een smal fietspaadje langs de Heereweg. In de woning hangt een aquarel van mijn hand, evenals bij mevrouw De Waard van de mooie boerderij Woud en Duin. Veel leuke herinneringen hebben we ook aan de lichtjesavon den met de vele kaboutertjes in de tuin van bakker Zweep en aan het Concours Hippique achter de Sluislaan, aan het prachtige kaaswinkeltje, later de grote winkel van Piet Admiraal aan de Dorpsstraat en ook aan het melkwinkeltje van Meyer in Bergen aan Zee. Zijn kinderen verkochten al vroeg patat, aan een deur met een luik, aan de mensen die van het strand kwamen. Leuk was het voor mij om dit alles eens te mogen schrijven. Misschien wederzijds om te lezen. De foto's bij dit artikel zijn eigendom van familie De Wit. G. de Wit werd in 1925 geboren in een lerarengezin in Rotterdam. Zelf ging hij ook naar de kweekschool, daarnaast haalde hij de akte LO tekenen. Hij heeft echter nooit voor een klas gestaan. Hij kwam in dienst van de Holland Amerika Lijn waarvoor hij ondermeer tiental len oorkondes heeft getekend. Ook heeft hij nog gevaren op de Nieuw-Amsterdam. Daarna heeft hij tot aan de VUT gewerkt bij de Postcheque- en Girodienst, later de Postbank. In 1963 trouwde hij met M. van der Sluis, die helaas in 2011 is overleden. Met haar reisde hij vaak naar Parijs, waar hij ook graag zat te tekenen. Van de bedrij vigheid in de Rotterdamse haven bij hem om de hoek getuigen eveneens diverse fraaie aquarellen. Het beeldmerk van de 'huiskamer van Bergen' dateert uit 1980. Een voor vele Bergenaren bekend beeld van de schilderende heer G. de Wit.

Bergense kroniek | 2012 | | pagina 16