Van de redactie Kees van der Hoek en Roel Kuiper Een veerhuis zonder water in Bergen Bert Buizer met medewerking van Dick Anneke Beers en Hanneke Nelemans Bergen aan Zee, een panorama gezien vanuit het noorden en naar de werkelijkheid getekend aan het begin van de twintiger jaren Rein van der Sluijs Henk Jellema, een begrip in Bergen en Bergen aan Zee Mieke Botman, Bernard Nuyens en Theo Veer Natuurtheater Maesdammerhof Bert Buizer en Frits David Zeiler Souvenirs uit Bergen Albertine van den Berg-van Lidth de Jeude Winterse stilte in Bergen aan Zee Sieme Niks, Jan Oostveen en Jaap Schoen Bergens leesgezelschap Onder Ons 100 jaar! Nel Jongejans Oud en bijzonder Colofon Va.il de redactie u heeft met deze najaarsaflevering van de Bergense Kroniek 2011 weer een editie in handen waarin verschillende auteurs onvermoeibaar verslag doen van allerlei wetenswaardigs over de geschiedenis van onze beide dorpen. Ook in deze Kroniek-aflevering ligt het accent van hun inspanningen op de periode na 1900. Een bezwaar hoeft dit niet te zijn, mits de vroegere geschiedenis van Bergen daarnaast ook aan bod mag komen. Voor bijdragen uit die vroegere perioden houdt de redactie zich dan ook graag aanbevolen. Verder kunt u zien wat de aangekondigde voorzichtige toepassing van kleur voor de Bergense Kroniek betekent. De redactie is benieuwd wat u ervan vindt. Midden volgend jaar kunt u een themanummer tegemoet zien dat de komst van gas en elektriciteit in ons dorp tot onderwerp heeft. Dan in het kort wat over de inhoud: Onze markante dorpsgenoot Henk Jellema was ditmaal onderwerp van interview, voorts komen we meer te weten over het voormalig Berger Veerhuis en beseffen we dat het Bergen van vóór de oorlog met Natuurtheater Maesdammerhof een nationaal-vermaard artistiek podium moet hebben gehuisvest. Ook komen we erachter dat er door Onder Ons al 100 jaar in Bergen tijdschriften in portefeuilleverband gelezen worden. In Souvenirs uit Bergen bekijken we herinneringen aan toeristisch Bergen en in Oud en bijzonder antieke muziekinstrumenten uit ons dorpsmuseum Het Sterkenhuis. Daarnaast krijgt ook Bergen aan Zee ruim aandacht met een verhaal over het huis Wernau en een derde panorama. En van Albertine van den Berg-van Lidth de Jeude is er Winterse stilte in Bergen aan Zee. De redactie wenst u weer veel 'historisch' leesplezier.

Bergense kroniek | 2011 | | pagina 3