lijk in die jaren. Dat blijkt uit de vraag om een luchtiger programma en een brief van Jacob van Reenen aan secre taris Jeen van de Maskerspelers met daarin het volgende: Daar de Kranenburgherlaan en de beplanting steeds na afloop der voorstellingen voorzieningen behoeven, zie ik mij genoodzaakt een bijdrage ad. 10,- per voorstelling te vragen, om met de aldus verkregen gelden in het onder houd te voorzien.Opmerkelijk is dat in 1925, het over lijdensjaar van mevr. Van Reenen-Völter, geen gegevens over opvoeringen zijn gevonden. Dat geldt ook voor het jaar 1926 en 1927. Opvallend is nog een verslag van de spectaculaire opvoe ring van het stuk, Didoler, op 11 augustus 1928, onder re gie van Frans Huismans, die dit openluchtspel ook in het Amsterdams stadion zou leiden. De schrijver van het stuk, ds. Spelberg (mede-oprichter van de V.P.R.O.), zette aan VVV-voorzitter D.A. Klomp uiteen wat de inhoud was van dit stuk. Didoler de dwaler) is de mens, dwalend door het leven op zoek naar wijsheid. Naast de spelers, met in de hoofdrol Kommer Kleijn, was er een symfonie orkest van 30 personen. De plaatselijke toneelverenigin gen en de figuranten brachten het totale gezelschap op 100 man. Een speciaal trapsgewijs gebouwd podium van 25 x 10 meter werd verlicht door 6 lichttorens, bemand door de Genie te Utrecht. De firma Philips stelde 1000 halfwatt-lampen ter beschikking. De tribune zou 2400 stoelen kunnen bevatten en er zouden extra trams en bussen rijden. De entreeprijzen waren van 5,- tot 1,-. Zo'n spectaculair lichtspel was boven het IJ nog nooit ge geven. Aanvankelijk zou dit openluchtspel op het terrein rond de Ruïnekerk worden opgevoerd, maar het kerkbe stuur had bezwaar gemaakt. Verdere vermelding van het natuurtheaterprogramma hebben wij niet gevonden en het ligt voor de hand te ver onderstellen dat na de bovengenoemde uitvoering er geen NATUURTHEATER MAESDAMMERHOF Adam in Ballingschap met Albert van Dalsum als Adam en Jacqueline Royaards als Eva (foto: collectie Piet Mooij). Uitvoering van Adam in Ballingschap met Albert van Dalsum en Jacqueline Royaards (foto: collectie Piet Mooij).

Bergense kroniek | 2011 | | pagina 23