voor onze dorpskrant en ook voor 'specials' als de Recreatiekrant en de Kunstkrantaltijd als heel plezierig, maar ook als heel spannend ervaren. En het werken met de collega's was een fijne ervaring.' Door wat werd je zoal gedreven bij al dat journalistieke werk 'Veel journalistiek werk kon en kan ik doen vanuit mijn grote interesse en liefde voor alles wat de beide Bergense dorpen te bieden hebben. Globaal gezien zijn dat de natuurlijke rijkdommen, maar daarnaast kunst, cultuur, recreatie en de Bergense geschiedenis. Qua natuur is het Bergense grondgebied overvloedig bedeeld. Telkens weer vraag ik aandacht voor de wekelijkse natuurexcursies van IVN, PWN en Staatsbosbeheer, alsmede voor de sportieve fietstochten door die unieke Bergense landschappen. Ook actueel natuurnieuws plaats ik graag in de kolommen van De Duinstreek.' Dus kunst, cultuur en recreatie komen bij jou steeds aan bods' 'Ja, behalve de natuur vormen de talloze, kleine en grote manifestaties op het gebied van kunst, cultuur en recreatie een rijk en afwisselend aanbod. Ik voel het als mijn journalistieke taak om aan al die evenementen aandacht te besteden. Dit geldt zowel voor concerten en kunstexposities, als voor filmvoorstellingen, boekpresentaties, sportgebeurtenissen, lezingen en theatervoorstellingen. Promotie van de openbare bibliotheek zie ik als een plicht. Ook belicht ik graag de maatschappelijke kant van het dorpsleven, bijvoorbeeld de zorgcentra, de kerken, de Buurtbus, Tafeltje Dekje en het Rode Kruis. En sinds de oprichting in 1993 schrijf ik over de verschillende aspecten van de Historische Vereniging Bergen NH. Nog even terugkomend op dat journalistieke schrijfwerk: ik ben opgegroeid in de eeuw van de schrijfmachine, maar heb daarop nooit één letter getikt! Toen ik een halve eeuw geleden mijn bijdragen aan De Duinstreek begon te leveren, waren deze met de hand geschreven. Dat hield ik jarenlang vol; niemand klaagde erover. Wekelijks kreeg mijn vrouwelijke collega 15 tot 20 vel (keurig geschreven) tekst om over te typen voor de komende krant. In 2003 spoorde mijn chef mij, vanwege technische veranderingen, aan digitaal te werken, hetgeen ik voor de daaropvolgende krant prompt ben gaan doen. Inmiddels zijn de laptop en de digitale camera de vanzelfsprekende "instrumenten" voor mijn krantenwerk.' Is er waardering voor het feit dat je je meer dan een halve eeuw hebt ingezet voor het wel en wee van Bergen en Bergen aan Zee 'Naast de onderlinge gezelligheid bij de vele, uiteen lopende bezigheden in Bergen en Bergen aan Zee heb ik verschillende officiële blijken van waardering ontvangen waar ik trots op ben. Op 30 april 1995 speldde burgemeester Jan Ritsema mij namens de Koningin de Eremedaille in Goud in de Orde van Oranje-Nassau op. En 2010 is in dat opzicht een even opmerkelijk jaar geworden. Afgezien van het feit, dat ik op 1 juni van dat jaar 75 jaar werd, ontving ik als eerste inwoner uit handen van burgemeester Hetty Hafkamp de Zilveren Erepenning van de gemeente Bergen tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Schoorlse Blinkerd. Mijn collega Jouke Minkema kreeg toen als tweede deze Erepenning. Het komische was, dat Minkema in de Blinkerd was om mijn huldiging voor De Duinstreek te verslaan. Ik was aanwezig voor een verslag van de zijne. We waren beiden volstrekt onkundig van onze eigen huldiging. Voor mij betekent deze toekenning opnieuw een verrassende bekroning van mijn langdurige activiteiten in en voor de lokale gemeenschap. Ik verrichtte weliswaar geen heldendaden, maar wist toch, vaak samen met anderen, een aantal zaken langere tijd in goede banen te leiden. Dat alles geeft me bijzonder veel voldoening.' HEIMK JELLEMA, EEN BEGRIP IN BERGEN EN BERGEN AAN ZEE HERTENKAMPTUNNEL De paddentunnel onder de Herenweg, bekostigd door de Stichting Bergense Hertenkamp, wordt geopend (1994, foto: Frits Dijkhof). Burgemeester Jan Ritsema feliciteert Henk Jellema met zijn zo juist opge spelde Koninklijke Onderscheiding (1995, foto: Fred Jostmeijer).

Bergense kroniek | 2011 | | pagina 19