<u <u een vrachtautootje van 't Woud (Wimmenum); hij verkocht de handel direct uit kisten. Aardappelen werden per 'mud' van uit de Langedijk aangevoerd door Zwager in zijn Chevrolet vrachtwagentje uit 1934. Hij reed nog heel lang door in dit karretje met donkerblauwe cabine, zwarte spatborden en open laadbak. Stekelbos echter had verreweg de leukste auto van het dorp, de Goliath, een 3-wielig vrachtwagentje van net na de oorlog. De laadbak had open zijkanten; het dak werd aan beide kanten gesierd door, in mooie letters geschilderd, het opschrift 'Aardappelen Groenten en Fruit'. Achterop stond de Berkel- bascule. Nóg leuker werd het, toen de verloofde van dochter Annie, Joop Janssen, ging meewerken in de zaak: er kwam een tweede Goliath. Vaak reed ik (Jan Stroomer) mee om de bestel lingen rond te brengen en gingen we op twee wielen door de bocht! Beide Goliaths werden aan het einde van de jaren vijftig ingeruild voor een Tempo, een kleine vrachtwagen, die op zijn beurt plaats maakte voor de grijze Ford FK 100. Janssen voer de jarenlang een wijnhandel en slijterij aan de Zeeweg (nu Fred Feijen) en bezorgde uiteraard ook aan huis. Zowel Houtman, De Wijs Broers, als Stekelbos streden om klandizie: zodra er nieuwe zomergasten waren gearriveerd, kwamen ze hun nering aanbevelen, soms nog voordat de badgasten hun auto hadden uitgepakt. Aan de Zeeweg 42 waren in het nieuw gebouwde pand van Arend Bos Eyssen een koffie- en theesalon aan de voorzij de, en een slagerij aan de achterzijde gevestigd. De onvergete lijke Joop Mak was hier jarenlang het gezicht van de nevenves tiging van de Bergense slager Hoogvorst. De slager bezorgde aan huis met de chique Austin A 40 'Devon' bestelwagen. Veel liever maakten de bewoners de gang naar de gezellige slagerij Melkslijterij en lunchroom aan de Jacob Kalffweg, tweede helft vijftiger jaren, zoals deze eerst door Hopman en later door Meijer werd geëxploiteerd. Na afbraak werd hier Hotel Meijer gerealiseerd, (foto: Bert Buizer) 1. huize neuzevreugd, c. f. zeilerboulevard 4 I- - II - III 2 huize arend bos eyssen, zeeweg 12-30 3 koffiebar ,,'t comboffie" 4 slagerij 5 bakkerij 6 melkslijterij 7 groentenhandel 8 kruidenier 9 garage - butagas 10 benzinestation 11 bushalte 12 parkeerterrein 13 kerk (prot. en r.k. diensten) 14 v.v.v. kantoor 15 postkantoor 16 telefooncel 17 zeeaquarium 18 politiepost 19 badexploitatie 20 zeeterras „trianon" 21 zeeterras „de spin" 22 strandafgang De folder van het zomerhuisverhuurbedrijf van Arend Bos Eyssen laat zien welke voorzieningen er in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw ten dienste stonden van vaste en tijdelijke bewoners, (afbeelding: Peter Bos Eyssen) Slager Joop Mak, gefotografeerd door een Duitse badgast op 21 september 1985. (foto: mevrouw Mak)

Bergense kroniek | 2010 | | pagina 29