m BERGENAREN VERTELLEN OVER VROEGER Eén van de bijeenkomsten Beeldende Kunstenaars Regeling in 't Oude Raethuys. Op de voorgrond beeldhouwer Paul van Crimpen. (fotoarcbief gemeente Bergen, foto: Trees Bruinsma) beoordeelden de ingebrachte kunstwerken. Zo kreeg ik gratis elke twee weken een les in kunstgeschiedenis.' Koningin Beatrix, begeleid door commissaris van de koningin R. de Wit en burge meester J. Ritsema, bij de Ruïnekerk voor de uitreiking van de A. Roland Holstprijs aan Eva Gerlacb in 1988. (fotoarchief gemeente Bergen, foto: Trees Bruinsma) Hoog bezoek 'Tijdens mijn burgemeesterschap heb ik prinses Margriet in Oudtburgh en in de Mytylschool mogen ontvangen. Prinses Beatrix heeft het beeld van Roland Holst bij de Ruïnekerk ont huld en een korte tijd hierna kwam ze als koningin Beatrix de A.Roland Holst-penning aan de dichteres Eva Gerlach in de Ruïnekerk uitreiken. In Egmond ben ik nog een half jaar vervangend burgemees ter geweest. Mijn werkplek was op Zwartendijk (het vroegere koloniehuis in Egmond aan Zee). Daar heb ik met veel plezier gewerkt. Er was een groot verschil tussen de drie dorpskernen. Ik mocht de Egmonders wel. Na protest, legden ze zich toch bij zaken neer. In Egmond zeiden ze: "Als het bij u niet lukt, dan lukt het helemaal niet in Den Haag, want daar hebben we geen vertrouwen in." Dat was in Bergen heel anders, daar kwamen ze meteen met een advocaat.' 'Nadat ik gestopt ben met werken, ben ik naar Bergen aan Zee verhuisd en heb mijn kostuum verruild voor vrijetijdskleding. Ik heb het daar erg naar mijn zin en zeg altijd: "Ik woon nu aan het hoofdeinde van de gemeente en niet aan het voeteneind." Lege werkkamer van Jan Ritsema na zijn afscheid als burgemeester in 1996. (fotoarchief gemeente Bergen, foto: Trees Bruinsma)

Bergense kroniek | 2010 | | pagina 27