Van de redactie Vaker onderwerpen in themanummervorm Als de redactie in het artikelaanbod een onderwerp ziet langskomen dat zich leent voor een wat uitgebreidere behandeling, beschikt zij over de mogelijkheid daarover een zg. 'themanummer' uit te geven. Gedurende de vijftien jaren dat de Bergense Kroniek bestaat, is het inmiddels zeven keer voorgekomen dat we zo'n uitgediept onderwerp als themanunmer aan u konden presenteren, dus je zou zeggen: gemiddeld één keer in de twee jaar. Maar daar is de laatste jaren verandering in gekomen; de verspreidingsgroep stopt nu vaker een themanummer bij u in de bus. Eén auteur over één persoon Werd 'Polders rond Bergen' door diverse auteurs geschreven en zag 'De familie Maschmeijer en 'Zuilenhof" het licht dank zij een duo, ditmaal is het één auteur wie de eer toekomt zowel het onderwerp als de tekst te hebben geleverd, een auteur uit eigen redactiegelederen. Dank zij haar enthousiaste speur- en interviewwerk kan de redactie u een themanummer presenteren waarvan het onderwerp, daar zijn we welhaast zeker van, uw belangstelling en wat meer is: uw instemming zal hebben: het levensverhaal van de Bergense verhuizer/collectioneur Herman Plomper. Belang van Plomper voor kunst in Bergen Plomper en zijn verdiensten voor de ontwikkeling van het kunstleven In ons dorp mogen dan wat in de vergetelheid geraakt zijn, zijn ruimhartige en onbaatzuchtige schenkingen die nog altijd de basis vormen van de collectie Kranenburgh, rechtvaardigen dat zijn verdiensten eens duidelijk in de schijnwerpers geplaatst worden. In verband hiermee heeft de HVB gemeend voor deze uitgave de ondersteuning van de gemeente in te roepen, over de uitkomst waarvan wij u nader zullen berichten. Net als wij zult u versteld staan over de gave die Plomper bezat om te herkennen wat waardevol was en over de enthousiaste manier waarop hij uiting gaf aan zijn gevoelens en ideeen over kunst. Wij wensen u veel leesplezier.

Bergense kroniek | 2009 | | pagina 2