HERINNERINGEN AAN DE MERELHOF Eén van de gezellige kerstavonden in de Merelhof. Tweede van links aan de tafel, mevrouw Ven-Tegel; derde: mevrouw Mol; vierde: mevrouw Lek-Biesterbosch; zesde: mevrouw Starreveld. Eerste van rechts: mevrouw Dingerdis, tweede: mevrouw van Diepen; derde: mevrouw Schmidt; vierde: mevrouw Kops. Om ongeveer 21.00 uur ging ik een bewoonster helpen met het naar bed gaan. Ik liep naar haar huisje en hoorde verderop gekreun. Ik ging op het geluid af en ja hoor, daar lag meneer A, onderuit gezakt tegen de vuilnisemmer. Te dronken om op te kunnen staan. Ik haalde gauw Henk en hij heeft dc man naar binnen geholpen, wat nog een hele klus was. Meneer A 's gezicht was behoorlijk beschadigd en hij zat onder het bloed. Toen A. eindelijk op het bed zat, kon Henk zijn gezicht en hoofdwond verzorgen. A. wilde beslist niet dat er een dokter kwam. Onder het verzorgen veerde de man steeds even op, keek in de spiegel en kreunde:Wat erg hè, Henk'. Henk heeft hem in bed gestopt, alles opgeruimd en afgesloten. A. was ondertussen al in dromenland. Een paar dagen is A. thuisgebleven, maar zodra zijn gezicht weer toonbaar was, hervatte hij zijn dagelijkse gang naar het dorp. Wat een geluk (toeval) dat ik nog naar die bewoonster moest, want hoe anders had het kunnen aflopen in die vrieskou. Terug naar de Merelhof Wat betreft de Merclhof, de woningbouwvereniging heeft in 1985/19S6 een grote renovatie van het hofje uitgevoerd. De woningen kregen boven een slaapkamer en douche. Van de beheerderswoning zijn, door een verticale splitsing, twee kleinere woningen gemaakt. De functie van het hofje is hetzelfde gebleven maar een beheerder is er niet meer. Er is veel veranderd dc afgelopen jaren, maar het hofje ademt nog altijd dezelfde sfeer. Voor ons drieën is het nog altijd een beetje 'ons hofje'. De door Henk getekende ster als basis voor het ronde perk voor de Verlichtingsavond, 1981 Coby en Henk Dijs met de op de Merelhof geboren kinderen Carla en Cees in november 1972 Begin dit jaar heb ik, samen met mijn dochter Carla, een bezoek gebracht aan nr. 24. Het huis waar wij gewoond hebben en waar nu mevrouw J. dc Bruin-van der Zei woont. Het is verrassend om te zien hoe het huis verbouwd is en er toch dingen behouden zijn. Zoals de achterkant met dc hoge ramen en de brede buitendeur. Ook de ruime zolder is verbouwd. Waar eens Henk 't Krantje van BSV stond te stencilen, zijn nu een ruime douchecel en twee slaapkamers gemaakt. Op nr. 24 A was ik al eens binnen geweest. Het was toen vreemd voor mij om in onze vroegere slaapkamer, nu woonkamer, te zitten. De ochtend bij mevrouw Dc Bruin-van der Zei was heel gezellig en Carla en ik konden nog herinneringen ophalen. Ook nu zijn de onderlinge contacten goed en organiseren de bewoners bijvoorbeeld 's zomers een barbecue. Dc leeftijd voor toewijzing is 55+. De gemeente Bergen heeft de Mcrelhof laten bouwen, later is het hofje overgegaan naar de woningbouwvereniging Algemeen Belang, vervolgens De Duinstee en nu de Stichting Kennemer Wonen. Tekening van de dienstwoning op de Merelhof van Hans Kuijs, 1982

Bergense kroniek | 2008 | | pagina 25