Van de redactie Piet Vijn Coenraad Bogtman Albertszoon Een man met grote ambitie en dadendrang Niko Klaassen Arthur Verbeeck Reconstructie van zijn leven en herontdekking van zijn werk Bert Buizer Bergen aan Zee: natuur en landschap in archieven Henk Jellema 2007 Honderd jaar VVV Bergen Eldert Groenewoud In Bergen staat een huis Nettie Zeiler Een 'oorlogsplek' in Bergen Martha Bus Museumnieuws Wan vóór de wieg tot nd het graf Colofon Corrie Stienen-Musch Met de Hoge Hoed naar Deventer In de Bergense Kroniek die voor u ligt, presenteert de redactie u weer een aantal historische artikelen, die elk een stukje Bergens verleden belichten vanuit een geheel ander perspectief. Zijn we er dit keer niet helemaal in geslaagd de inhoud over de drie voorgenomen tijdvakken te spreiden, de spreiding van onderwerpen maakt dit verzuim dankzij het ruime artikel aanbod zeker goed. We zien om te beginnen twee levensbeschrijvingen: Piet Vijn, een bekende auteur uit vorige Kronieken, belicht uitvoerig het leven van een bekende Bergenaar, een man met grote ambitie: Coenraad Bogtman. En een ons tot nu toe onbekende auteur uit het zuiden van het land, Niko Klaassen, reconstrueert het leven en beschrijft de herontdekking van het werk van Arthur Verbeeck, een betrekkelijk onbekende kunstenaar, die toch een belangrijk deel van zijn leven in Bergen heeft doorgebracht. De ons bekende auteur Bert Buizer doet verslag van een speurtocht langs landschaps- en natuurbeschrijvingen uit vroeger tijden, die betrekking hebben op Bergen aan Zee en ruime omgeving. Aan de hand van Corrie Stienen-Musch, ons ook al bekend, werpen we een nostalgische blik op de moeizame bevoorrading met behulp van een Hoge Hoed in oorlogstijd Als vervolg op zijn eerste deel presenteert Henk Jellema, ook meer dan bekend, nu zijn tweede deel van de geschiedenis van de VW Bergen; mejuffrouw Nettie Zeiler vertelt het verhaal over een 'oorlogsplek' in Bergen en uit de serie bekroonde verhalen 'In Bergen staat een huis leest u het verhaal van de hand van Eldert Groenewoud, allebei ook geen onbekenden. In de rubriek Museumnieuws kunt u lezen hoe Bergenaren in het verleden gekleed gingen van de wieg tot het graf. Kortom, voor elk wat wils in deze gevarieerde voorjaarskroniek, die we met plezier aan u presenteren en waarmee we u veel leesplezier wensen. Van de redactie

Bergense kroniek | 2008 | | pagina 3