DE 100 JARIGE VVV GAAT OP IIM REGIONALE ORGANISATIE met een eigen kantoor en vestigingsmanager. Het (laatste) bestuur, dat de VVV-Bergen naar de overgang tot de nieuwe organisatie begeleidde, bestond uit: H. Jellema, voorzitter, mevrouw R. Franz, secretaris, T. de Jong, penningmeester, mevrouw N. Tiberi en de heren G. Meyer, H. Oud en C. Schmeits. De medewerksters van het VW-kantoor op het Plein verrichten onder leiding van vestigingsmanager Mariclle de Graaf nog altijd, met behulp van de modernste apparatuur, hun vertrouwde taak. Deze omvat het verstrekken van informatie in de breedste zin en het bemiddelen bij het vinden van onderdak in Bergen, Bergen aan Zee of elders. Dat ook de eigen bevolking van de veelzijdige WV-service kan profiteren, is de afgelopen eeuw duidelijk gebleken. De 100 jarige VW heeft in Bergen en Bergen aan Zee om vele redenen blijvend bestaansrecht verworven. Geraadpleegde literatuur: Bert Buizer en Frits David Zeiler, En verjaardag aan zee. Bergen aan Zee 1906/2006, Schoorl, Pirola, 2006 Mart Henneke, Met Bello naar Bergen aan Zee, Schoorl, Pirola, 2006 H. Jellema, (redactie). Bergen aan Zee, badplaats sinds 1906, Schoorl, Pirola, 1981 Henk Jellema, Bergen van A tot Z, Bergen, Boekhandel Thomas, 2007 J. Kok, Stoomtrams rond Alkmaar, Schoorl, Pirola, 1981 M.A.D. van Reenen-Völter, De Heerlijkheid Bergen in woord en beeld. Bergen, Eerste Bergensche Boekhandel, 1974 (herdruk van uitgave 1948) Sven Selleger, Bello, Schoorl, Pirola, 1979 Frits David Zeiler, Verscholen in het groen. Bergen, Boekhandel Thomas, 2002 Bergense Kroniek, uitgave van de Historische Vereniging Bergen NH Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode, vanaf 1951 VVV Badbode Weekblad De Duinstreek Het werk bi) de VW wordt grotendeels door dames verricht. In het jubileumjaar 2007 bestaat de bezetting van het Bergense kantoor uit: vlnr, Carla van Baren, Michèle Tromp, Carolien Brouwer en vestigingsmanager Mariëlle de Graaf (foto, 2007, Henk Jellema). Tot de wekelijkse WV-zomerevenementen behoren, naast de diverse markten, sinds 1963 de wandelpuzzeltochten. Men ziet hier de deelnemers op het Plein, wachtend op het startsein (foto 2007, Henk Jellema).

Bergense kroniek | 2008 | | pagina 29