Drukte op het Bergense station aan de Breelaan na aankomst van een tram. Sinds 1905 speelt de stoomtram een hoofdrol in het plaatselijk toerisme De VW strijdt mee voor het behoud, maar in 1955 verdwijnt 'Bello' toch (foto, circa 1980, privé-collectie). 'Bello' zijn laatste rit Bergen aan Zee- Bergcn-Alkmaar. Inmiddels kwamen steeds meer toeristen met de eigen auto naar Bergen en werd de zo geliefde tram daadwerkelijk niet zo gemist. Een eigen VVV voor Bergen aan Zee Kort nadat J. Brocrsma het VW-secretariaat overnam van mr. F. Zeiler, ontstonden er ernstige meningsverschillen over het te voeren beleid en vormden zich onder de VW- leden twee groepen. De ene bleef achter het bestuur staan, de andere stelde zich op achter secretaris J. Brocrsma. In de VVV heerste crisis en tijdens een tumultueuze buitengewone ledenvergadering in januari 1954 werd J. Brocrsma met kleine meerderheid tot voorzitter gekozen; de tweespalt bleef. De WV-lcden in Bergen aan Zee waren de bestuursperikclcn beu en richtten in december 1953 de VW-Bergen aan Zee op; Gorrit Grondsma werd de eerste voorzitter. De afsplitsing bleef weliswaar bestaan, maar in de loop van de jaren groeiden beide VW's, mede gezien de grote toeristische en economische belangen, toch weer naar elkaar toe. In 1993 bracht een fusie weer de gewenste eenheid. Na een aantal moeilijke verenigingsjaren klaarde de lucht in 1963 geheel op, toen een 'commissie van goede diensten' onder leiding van F. Verstegen aan de VVV-leden een geheel nieuw bestuur voorstelde. Op 6 mei 1963 ging men hiermee akkoord. Het toen gekozen bestuur bestond uit: mr. P.J. Zomerdijk, voorzitter, mr. A.A. Bouvy, secretaris, M.H.F. de Wilde, penningmeester, J. Duyvis, plaatsvervanger en de leden mevrouw J.B. Schutte-Dunk, N.L. Steernberg en mr. drs. A.B.E. Voute. Het optimisme herleefde en eind 1963 telde de VVV- Bergen 840 leden. In dat jaar ontstond de nog altijd actieve VVV-commissie die op zomeravonden voor de toeristen wandelpuzzeltochtcn organiseert. Directeur van de VW Nadat de VVV in 1955 het eigen onderkomen aan de Oude Prinsweg had verlaten, werd een ruimte in het voormalige stationsgebouw betrokken. Toen de nieuwbouw aan het Plein gereed was, betrok de VW in 1980 de ruimte in het hoekpand, waar nog altijd het informatiebureau, in 2006 DE 100 JARIGE VVV GAAT OP IN REGIONALE ORGANISATIE Nadat in 1960 op het vroegere emplacement het Plein is gekomen en er winkels en een flat zijn gebouwd, betrekt de VW het hoekpand. In 2006 wordt het kantoor grondig gemoderniseerd (foto, 2007, Henk Jellema). gemoderniseerd, is gevestigd. In 1965 deed Jan Duyvis zijn intrede als directeur. Door hem en zijn verschillende medewerksters is daar met veel energie gewerkt aan de versterking van het toeristische imago van Bergen in binnen- en buitenland. Begin 1977 telde de VW-Bcrgen 565 leden. Directeur Duyvis verliet de WV in 1986 wegens pensionering. Na hem zouden tot 2002 de volgende personen voor enige tijd de (interim-) directie van de VVV voeren: Wim Woldhuis, Frank Rood, Telia van Welsenes, Jan Verhaarcn, Maarten van Ginkel, Jos Jansen en Eduard Pieter Oud. In 1977 werd het 70 jarig bestaan o.a. met een speciale jubileumuitgave van 'De Badbodc' herdacht. Het WV-bestuur bestond toen uit: mevrouw J.P Schutte-Dunk, wnd voorzitter, J.G. Olivier, secretaris, J.F. Jostmeijer, penningmeester en de leden W. Franck, mevrouw M.H. Krop- Pinkster, drs. J.C.P van Rijswick en A.L.E.M. Wesel. yrjrwü

Bergense kroniek | 2008 | | pagina 27